Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2022 09 17

Klaipėdos savivaldybė mokyklų valgyklas nuomos už eurą

Klaipėdos tarybai šią savaitę pritarus, uostamiesčio savivaldybė ugdymo įstaigų valgyklas nuomos už vieną eurą per mėnesį.
Mokiniai pietauja
Mokiniai pietauja / Vida Press nuotr.

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, vieno euro nuomos mokestis galios tiek naujai sudaromoms, tiek iki šio sprendimo sudarytoms sutartimis.

Siekiant sumažinti finansinius kaštus maitinimo organizatoriams, moksleivių atostogų metu bus galima sustabdyti nuomos sutartį, kas leistų maitinimo organizatoriams nemokėti komunalinių mokesčių už patalpas.

Nuomos kaina už valgyklas bendrovėms siekdavo nuo 200 iki 500 eurų per mėnesį, priklausomai nuo jos dydžio ir mokyklos vietos mieste, papildomai – komunalinės paslaugos.

Šį klausimą spręsti imtasi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai gavus Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos raštą, kuriame nurodoma, kad gimnazija susiduria su problema dėl maitinimo organizavimo paslaugos pirkimo.

Anot savivaldybės, birželį pasibaigė gimnazijos sutartis su maitinimo paslaugas teikusia įmone „Eglėja“. Paskelbus konkursą, dalyvavo tik viena įmonė, bet rugpjūčio viduryje ji atsisakė teikti maitinimo paslaugas, BNS informavo savivaldybė.

Dirbti atsisakiusi įmonė nurodė, jog gimnazijos valgykloje nėra įrangos, nes ją turėjo ankstesni maitintojai, taip pat yra tik du nemokamai maitinami mokiniai, brangi patalpų nuoma, brangsta šildymas, elektra ir kitos paslaugos.

Įmonės neteikia siūlymų dėl didelių finansinių kaštų: nuomos mokesčio už patalpas, komunalinių mokesčių ir nepakankamo valgančiųjų skaičius. Su panašia problema, anot savivaldybės, gali susidurti ir kitos savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigos, tad siūlyta visose mokyklose nustatyti simbolinę nuomos kainą.

„Visose kitose mokyklose nuo rugsėjo 1 dienos mokiniai maitinami ir kol kas problemų nėra, tačiau verslininkai prognozuoja, kad sutarčių netęs, konkursuose nedalyvaus dėl didelių energetinių išteklių kainų, didelių reikalavimų mokinių maitinimui, šis verslas nenaudingas“, – praėjusią savaitę BNS informavo savivaldybė.

Tarybos narys, pedagogas Edmundas Kvederis teigė, jog savivaldybės sprendimas yra veikiau „kompresas numirėliui“ ir vargu, ar išspręs kitą problemą.

„Jei nėra nemokamo maitinimo, valstybinio subsidijavimo, tie nuomininkai nelabai išsilaiko. Turi būti scenarijai, ar nebus reikalingas didelis viešasis pirkimas“, – teigė liberalas.

„Sprendimas turi kitą pusę, nes iš tos nuomos mokyklos gaudavo lėšas, iš kurių remontuodavo patalpas. Mokyklos kreipėsi klausdamos, kaip įgyvendinsime sanitarinius reikalavimus, nes lėšų neliks“, – teigė E.Kvederis.

Pasak E.Simokaičio, ši problema turės būti sprendžiama savivaldybės biudžeto lėšomis.

Anot savivaldybės, Klaipėdos mieste yra 33 bendrojo ugdymo mokyklos, iš jų keturios maitinimą organizuoja pačios.

Kitose mokyklose maitinimą organizuoja privatūs maitinimo organizatoriai – iš viso aštuonios įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos