„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 03 01

Klaipėdos universitete bus įamžintas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Alfonso Žalio atminimas

Kovo 10-ąją Klaipėdos universiteto miestelyje (Herkaus Manto g. 84) bus atidengtas biustas, įamžinsiantis ilgamečio Klaipėdos vadovo, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Klaipėdos miesto garbės piliečio, KU garbės daktaro Alfonso Žalio (1926 – 2006) atminimą.
Alfonsas Žalys
Alfonsas Žalys / KU nuotr.

Skulptūrinę kompoziciją, papildysiančią KU miestelio erdvėje esančią meno ir istorinių įvykių bei asmenybių įamžinimo ženklų kolekciją, sukūrė skulptorius Algirdas Bosas bei architektai Tomas Medzelas ir Laimonas Bogušas. Jų darbas buvo pripažintas geriausiu 2022-ųjų pradžioje A. Žalio labdaros ir paramos fondo skelbtame konkurse. Ir biustas, ir greta jo komponuojama stela su įrašu apie Alfonso Žalio nuopelnus Klaipėdai nukaldinti iš rausvo švediško granito.

Aukščiausias kompozicijos elementas – biustas ant granitinės kolonos – sieks 2,15 m.

„Grąžiname garbės skolą signataro, KU garbės daktaro šeimai bei visiems jį pažinojusiems ir iki šių dienų vertinantiems jo darbus Klaipėdai. Praėjus 3 metams po Alfonso Žalio mirties, 2009-aisiais, KU miestelyje pastatėme ženklą, žymintį, jog Universitete bus deramai įamžintas šios asmenybės atminimas, nes esame dėkingi už jo pastangas sovietmečiu į Klaipėdą telkti kultūrininkus, kurti ir stiprinti aukštąjį mokslą, už paramą ir nuoseklų darbą, kad Klaipėdos universiteto steigimo idėja būtų įgyvendinta“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

A.Kripaitės nuotr./Ant Mažvydo alėjos daugiabučio 2009-aisiais pakabinta memorialinė lenta A.Žaliui.
A.Kripaitės nuotr./Ant Mažvydo alėjos daugiabučio 2009-aisiais pakabinta memorialinė lenta A.Žaliui.

Alfonso Žalio sūnų sukurto labdaros ir paramos fondo ir KU pastangomis buvo suburta A. Žalio atminimo įamžinimo organizacinė grupė, į kurią įsitraukė buvę uostamiesčio vadovai, verslininkai. Grupės nariams iniciatyvai įgyvendinti pavyko surinkti per 22 tūkst. eurų.

„Alfonsas Žalys savo gyvenimą paskyrė mūsų miesto klestėjimui, ir tai jis įrodė ne žodžiais ar politinėmis deklaracijomis, bet dideliais darbais, kurių aktualumo neištrins net laikas. Nuo 1969 iki 1990 metų jis buvo neabejotinu miesto lyderiu. Dvidešimt vienerius metus! Tai retas ištikimybės savo miestui atvejis, žinant, kad sovietinėje Lietuvoje talentingi, gerai užsirekomendavę vadovai būdavo perkeliami į aukštesnes pareigas sostinėje. A. Žalys ne kartą buvo kviečiamas į Vilnių, tačiau liko ištikimas Klaipėdai, miestui, į kurį buvo įaugęs visa savo siela“,- teigia vienas iš iniciatyvinės grupės narių, KU garbės daktaras Vytautas Čepas, asmeniškai pažinojęs šviesios atminties asmenybę.

Kovo 10-ąją 14 val. KU miestelyje vyksiančiame skulptūrinės kompozicijos atidengimo renginyje laukiama Alfonso Žalio šeimos narių, bendraminčių ir bendražygių, miesto vadovų, KU bei miesto bendruomenės atstovų, įamžinimo idėjos rėmėjų. Ceremoniją praturtins KU mišraus choro „Pajūrio aidos“ dainos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs