Klaipėdos miesto savivaldybė buvo paskelbusi, kad iki pat balandžio vidurio, kol leidžiama medžioklė, spąstais bus gaudomi bebrai.
„Bebrus gaudyti prireikė ženkliai išaugus jų populiacijai – bebrai prie Danės upės bei Malūno parko teritorijoje jau nugraužė beveik 20 didelių medžių, taip pat daugiau nei 20 sodinukų. Medžių kamienai buvo tepami repelentais, turinčiais atbaidyti bebrus, tačiau efekto nesulaukta, todėl, sutarus su medžiotojais, tęsiamas gaudymas spąstais“, – tuomet skelbta.
Medžioklės sezonas pasibaigė ir paaiškėjo, kad savivaldybės vadovai šitokio sumanymo atsisakė vos pradėję.
Kaip pasakojo vicemerė Lina Šukytė-Korsakė, buvo rengiami susitikimai su Gyvosios gamtos apsaugos departamentu, medžiotojų būrelio atstovais, gautas Gyvosios gamtos departamento leidimas reguliuoti populiaciją selektyviniais spąstais, tačiau šis būdas nerimą sukėlė visuomenininkams.
„Susitikimo metu su asociacija „Klaipėdos žalieji“ bei Gyvosios gamtos apsaugos departamento atstovu, ilgų ir išsamių diskusijų metu, nutarta gaudymo spąstais atsisakyti“, – pasakojo vicemerė.
Paaiškėjo, kad balandį, tik atnaujinus bebrų gaudymą spąstais, į juos, dar iki susitikimo su visuomenininkais, buvo įkliuvęs vienas bebras. Dar vienas bebras Malūno parko teritorijoje buvo pagautas lapkričio mėnesį.
Savivaldybė priėmė sprendimą medžius apsaugoti apjuosiant kamienus specialia tinkline tvora, šiuo metu jau apjuosta 120 medžių.
Viliamasi, kad ši priemonė bus efektyvi ir pavyks išsaugoti Malūno parko medžius.