Šiemet gegužės 30 dieną, 19 val., įprastoje vietoje – Pažaislio vienuolyne – Pažaislio muzikos festivalis prasidės jau penkioliktą kartą. Laikantis tradicijų, festivalio atidarymo koncerte dalyvaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius. Kartu su jais atidarymo koncerte bus ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis) bei visa plejada jaunosios kartos Lietuvos operos solistų, spėjusių pagarsėti ne tik tėvynėje, bet ir pasaulyje.
Klasikos kūrinius festivalio publikai atliks Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai Joana Gedmintaitė (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Dainius Stumbras (baritonas) bei įvairiuose Europos teatruose dainuojantis operos solistas Edgaras Montvidas (tenoras).
Atidarymo akcentas – čekų kompozitoriaus kūrinys
Svarbiausias festivalio atidarymo koncerto akcentas – iškilaus čekų kompozitoriaus Antonino Dvorako kantata „Te Deum“, Op.103. 1892 metais sukurta kantata, skirta orkestrui, chorui bei solistams sopranui ir bosui – vienas ryškiausių vokalinės-simfoninės muzikos pavyzdžių A.Dvorako kūryboje. Šiuo kūriniu jis tarsi pradėjo savo amerikietiškąjį gyvenimo tarpsnį. Niujorko konservatorijos prezidentės užsakymu A.Dvorak turėjo parašyti patriotinės tematikos kūrinį, skirtą 400-osioms Amerikos atradimo metinėms. Vėluojant sukurti reikiamus žodžius, kompozitoriui buvo leista pasirinkti tekstą savo nuožiūra. Jo dėmesį patraukė liturginis Viešpaties šlovinimo tekstas „Te Deum laudamus“. Giesmė, kaip rytinių Velykinių mišių dalis, žinoma jau nuo 350 metų, o jos tradicinė melodija nusistovėjo apie 1100-uosius. A.Dvorak savo kūrinyje nepanaudojo tradicinės melodijos, todėl nauja jo interpretacija išėjo gerokai pasaulietiškesnė.
Koncerto programoje skambės arijos, duetai ir ansambliai iš Piotro Čaikovskio, Sergejaus Rachmaninovo, Leo Delibes, Georges Bizet, Gaetano Donizetti, Giuseppe Verdi operų.
Iki rugpjūčio pabaigos truksiantis jubiliejinis Pažaislio muzikos festivalis šiemet iš viso žiūrovams pasiūlys 36 muzikos projektus, kurie, kaip ir ankstesniais metais, vyks įvairiose vietose – bažnyčiose, dvaruose, koncertų salėse. Pirmą kartą festivalis pasieks ir Druskininkus, kur skambės iš šio miesto kilusio menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniai.