Ši neformali apklausa paskelbta savivaldybės interneto svetainėje, kurioje prašoma atsakyti į tris klausimus: ar pastatas yra kultūros vertybė, išsaugoti jį ar griauti?
Skirtingai nuo oficialiais įsakais skelbiamų apklausų, čia savo nuomonę pareikšti gali bet kuris interneto vartotojas, sugebantis rasti nuorodą į apklausą – dalyviui nereikia įrodyti, kad jis yra Klaipėdoje registruotas gyventojas.
Dalyvavus apklausoje dėl Naujojoje Uosto gatvėje 5 esančio pastato nematyti jos rezultatų, bet balsavusiajam iš karto po to galima vėl dalyvauti apklausoje naudojantis tuo pačiu įrenginiu ir interneto tinklu.
Įprastai apklausoms, kurių rezultatai laikomi reprezentatyviais, taikomi aukštesni respondentų atrankos reikalavimai.
Pavyzdžiui, šiuo metu vykstanti internetinė klaipėdiečių apklausa dėl Salomėjos Nėries gatvės pavadinimo keitimo skelbta mero įsakymu, norint joje dalyvauti būtina įrodyti, kad žmogaus gyvenamoji vieta registruota Klaipėdoje, o rezultatai gali būti naudojami kaip argumentas priimant sprendimus.
Pastatas Naujojoje Uosto gatvėje jau anksčiau sulaukė miestiečių dėmesio, mat jo sienos ribojasi su važiuojamąja dalimi, jis yra ilgai netvarkomas.
Kad klausimas dėl jo tolesnio likimas aktualus, įrodo ir žinios paskelbimas Klaipėdos savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, kurioje vyksta aktyvi diskusija – griauti pastatą ar ne?
Be to, šalia vystomas naujas gyvenamųjų namų ir biurų pastatų kvartalas „Memelio miestas“, o senas pastatas šalia jo atrodytų itin kontrastingai.
Registrų centro duomenimis, gyvenamosios paskirties pastatas suskirstytas į 15 nuosavybės vienetų. Jis yra įtrauktas į kultūros vertybių registrą.
Namas statytas 1883 metais, tai buvo Klaipėdos karališkojo uosto statybos valdybos namas, jame laikinai veikė pirmoji lietuviško Klaipėdos uosto valdyba.
Jame yra gyvenęs ir pirmasis Klaipėdos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas.