Riogso šeši kelmai
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento išplatintame pranešime rašoma, jog savaitgalį budintis ekipažas gavo pranešimą apie Telšių rajono Ryškėnų seniūnijos Užgirių kaime, sodų bendrijoje „Ąžuolas“, kertamus medžius.
Atvykę aplinkosaugininkai rado riogsančius šešis kelmus. Buvo nustatyta, kad medžius nupjovė netoliese gyvenantis A.Knašas. Paprašytas pateikti leidimą valstybiniam miškui kirsti, vyras tik skėstelėjo rankomis, nes jo neturėjo.
Pareigūnams paklausus, kodėl miškų saugotojas pats neteisėtai nukirto medžius, A.Knašas tikino, kad medžiai kėlė pavojų.
Košę užvirė gyventojo skambutis
Nors Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas puikiai žinojo, kad medžių be leidimo kirsti negalima, nurėžė keturis beržus ir dvi egles.
Paprašytas pateikti leidimą valstybiniam miškui kirsti, vyras tik skėstelėjo rankomis, nes jo neturėjo
Pirminiais duomenimis, mišką esą išgelbėjo pilietiškas gyventojas, paskambinęs budinčiam Miškų urėdijos ekipažui, tuo metu važinėjusiam po regioną.
„Miškų urėdijos darbuotojai tik fiksuoja pažeidimą, pačio įvykio netiria, tad medžiagą perdavė pagal kompetenciją – Aplinkos apsaugos departamentui“, – sakė Telšių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Arvydas Jokužys.
Galima didelė žala
Už neteisėtai patiestus medžius vyrui gali tekti atsakyti. Aplinkos apsaugos darbuotojų surinkta medžiaga bus perduota VĮ „Telšių miškų urėdija“, kuri turės nuspręsti, kokią nuobaudą skirti miškus turėjusiam saugoti pareigūnui.
Keturi beržai ir dvi eglės gana brangios. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą pažeidėjui gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, taip pat bus paskaičiuota, kiek nukirsta kubinių metrų medienos.
Vyriausiasis miškininkas A.Jokužys minėjo, kad paprastai tokiais atvejais žala siekia ne šimtais, o tūkstančiais litų.
Kolegos sukrėsti
Pakalbinti paties šios istorijos pagrindinio dalyvio nepavyko. Pasak jo kolegų, A.Knašas šiuo metu atostogauja. Darbe turėtų pasirodyti rugpjūčio 18 dieną.
Paklausus kai kurių kolegų nuomonės apie įvykį, šie tikino negalintys tuo patikėti, be to, įsitikinę, kad situacija dar pasikeis – esą A.Knašas atneš leidimą medžiams kirsti ir kaipmat baigsis ši paini ir nemaloni istorija.
Paklausus kai kurių kolegų nuomonės apie įvykį, šie tikino negalintys tuo patikėti, be to, įsitikinę, kad situacija dar pasikeis – esą A.Knašas atneš leidimą medžiams kirsti ir kaipmat baigsis ši paini ir nemaloni istorija
Žada tarnybinį patikrinimą
Paskambinus Valstybinės miškų tarnybos direktoriui Rimantui Prūsaičiui, šis pripažino pirmą kartą girdintis, kad darbuotojas galėjo taip pasielgti. Ir tuoj pat pabrėžė, kad jeigu faktai pasitvirtins, tokia nelegali veikla su darbu nesiderina.
„Lauksime, kol A.Knašas grįš iš atostogų, tada pradėsime tarnybinį patikrinimą“, – tvirtino R.Prūsaitis.
Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vedėją pavaduojanti vyriausioji specialistė Egidija Ermanienė taip pat teigė, kad Telšiuose dirbančio A.Knašo poelgis jai – didžiulė naujiena. Ji stebėjosi, kodėl niekas nepranešė, o šią žinią sužinojo tik iš žurnalistės.
„Jų (miškų saugotojo A.Knašo ir aplinkosaugininkų – autorės pastaba) kabinetai priešais, o aš nieko nežinau“, – negalėjo atsitokėti E.Ermanienė.
Likimo ironija: pažeidėju tapęs miškus kontroliuojantis A.Knašas dirba tose pačiose patalpose su aplinkosaugininkais, kurie surinko medžiagą apie jo nelegaliai nupjautus medžius.
Nauji faktai
Ketvirtadienį baigiant straipsnį, pasiekė nauja informacija, galbūt net aukštyn kojom apversianti įvykį taip, kad blogoji istorija virs gerąja. Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vyriausioji specialistė E.Ermanienė atsiuntė paaiškinimą:
„Telšių urėdijos darbuotojai patikino kad nukirsti medžiai buvo potencialiai pavojingi, kėlė pavojų praeiviams takeliu einantiems į autobusų stotelę ir sode atostogaujantiems vaikams. Vadovaujantis būtinojo reikalingumo principu ir matydamas viesulo sužalotų medžių keliamą pavojų, Algirdas Knašas nukirto pažymėtus kirtimui medžius, medieną paliko vietoje.Leidimas urėdijai išduotas 2014.08.04 d. pagal pateiktą žiniaraštį. Dėl pareigūno veiksmų bus pradėtas tarnybinis patikrinimas“ (kalba netaisyta).
Vadinasi, savaitgalinis girininkų, aplinkosaugininkų darbas, kaip sakoma, šuniui ant uodegos. Po savaitgalio pirmadienį atsirado stebuklingas leidimas, tačiau kažin kodėl apie tą itin svarbų dokumentą dar nežino Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas, kuris trečiadienį išplatino pranešimą su vaizdžiomis iliustracijomis iš įvykio vietos?