A.Meškausko teigimu, remiantis statistiniais duomenimis, vyrai prieš moteris smurtauja dažniau, tačiau tokie rodikliai tikrai nereiškia, kad jie patys nepatiria smurto artimoje aplinkoje.
Vyrui įrodyti, kad patyrė smurtą, gali būti sudėtingiau. Be to, jam atrodo, kad tai yra nevyriška ir dėl to vyrai rečiau skundžiasi, – sakė A.Meškauskas.
„Taip jau yra susiklostę, kad mes ir fizinės jėgos turime daugiau už moteris, ir požiūris į vyrą yra kitoks. Vyrui įrodyti, kad patyrė smurtą gali būti sudėtingiau. Kitas dalykas – pačiam vyrui atrodo, kad tai yra nevyriška, ir dėl to vyrai rečiau skundžiasi. Yra tokių atvejų, kada mušasi abu, bet policija vis vien išsiveža vyrą“, – laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo A.Meškauskas.
Smurtas, kaip elgesys, pašnekovo nuomone, yra būdingas kiekvienai lyčiai, negalima jo sieti su konkrečia lytimi, visgi pati visuomenė pastebi daugiau atvejų, kada smurtauja vyrai, o ne moterys.
„Tie atvejai yra žiauresni, o pasekmės – skaudesnės“, – pridūrė A. Meškauskas.
Visgi Vyrų krizių ir informacijos centro įkūrėjas Algirdas Meškauskas patikino, kad nemažai yra fiksuojama atvejų, kada moterys smurtauja prieš savo vaikus ar tėvus.
„Mūsų visuomenė yra ligota. Daugelis sprendimų būdų turėtų būti kitokie, o ne per agresiją ar smurtą. Čia yra didelė problema“, – teigė vyras.
Dažniausiai smurtavimo priežastimis tampa alkoholis, nedarbas, užimtumo stoka.
Pašnekovas laidoje pabrėžė, kad tokiais atvejais, teikiant pagalbą aukai, negalima užmiršti darbo su smurtautoju.
„Jeigu jam nepadėsime keistis, situacija vis kartosis, tai taps tarsi užburtas ratas“, – teigė Vyrų krizių ir informacijos centro įkūrėjas.
Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis nuo 6.05 val.