2011 06 08

Kol deficitas bus 5 milijardai litų, tol apie algų didinimą neverta kalbėti, tikina Andrius Kubilius

Kol viešųjų finansų deficitas siekia daugiau kaip 5 mlrd. litų, tol neverta kalbėti apie atlyginimų didinimą, sako premjeras Andrius Kubilius.
A.Kubilius
Andrius Kubilius / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Gal palaukime, kol iš tikrųjų galėsime konstatuoti, kad globalios krizės poveikis mūsų ekonomikai ir finansams yra pasibaigęs. Kol deficitas yra per 5 proc. bendrojo vidaus produkto arba per 5 mlrd. litų, tikrai nematau jokių galimybių nei ministrams, nei Seimo nariams galvoti ir kalbėti apie atlyginimų didinimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis komentavo Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą rengusios darbo grupės narių svarstymus, kad parlamentų darbo užmokestis turėtų būti didesnis nei šiuo metu.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas trečiadienį per spaudos konferenciją sakė, kad jį šokiruoja informacija, jog valstybės įmonėse galima uždirbti daugiau nei Seime.

„Išties kai kuriuos Seimo narius ir mane šokiruoja tokie žiniasklaidos parašymai, kad žmogus valstybės įmonėje gauna penkis–šešis kartus didesnį atlyginimą nei Seimo narys. Išties tai yra šokiruojantis dalykas. Vis tiek valstybėje turi būti tam tikra tvarka“, – teigė jis.

Minėtą įstatymą rengęs buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris sakė, kad, jo nuomone, parlamentarai turėtų uždirbti daugiau nei dabar.

„Mes tik konstatuojame – jeigu siūlome Seimo nariams uždaryti tas visas prielaidas naudoti vadinamąsias kanceliarines išlaidas ar parlamentines lėšas savo reikmėms, tai vis tiek jie šitų lėšų turi turėti iš kažkur“, – teigė jis.

Aiškindamas, kad užuot gavę daug diskusijų keliančius priedus Seimo nariai turi gauti didesnius oficialius atlyginimus, E.Kūris išsakė įsitikinimą, jog už dabartinį parlamentaro atlyginimą daugybė profesionalų į Seimą neina.

Dabar parlamentaro mėnesio atlyginimas siekia 6 910 litų neatskaičius mokesčių. Daugiau uždirba kokias nors pareigas – komitetų vadovų, frakcijos seniūnų ir pan., – einantys Seimo nariai, parlamento vadovybė. Seimo pirmininkės pareiginė alga su mokesčiais sudaro 9 195, jos pavaduotojų – 7 800, komitetų pirmininkų – 7 700 litų.

Apie 2 000 litų kas mėnesį kiekvienas parlamentaras dar gauna parlamentinei veiklai vykdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai