Toks sprendimas buvo priimtas už balsavus septyniems jos nariams iš dvylikos. „Darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas nebalsavo, kiti penki parlamentarai buvo prieš arba susilaikė.
Už apkaltą balsavo socialdemokratų, konservatorių ir liberalų atstovai.
„Komisija nutarė, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Neringai Venckienei Seime“, – pranešė komisijos pirmininkas socialdemokratas Vytautas Saulis.
Už apkaltą balsavo socialdemokratų, konservatorių ir liberalų atstovai.
Šiam komisijos sprendimui dar turi pritarti visas Seimas. Jos siūlymui pritariama arba jis atmetamas paprasta Seimo narių balsų dauguma. Pirminiais duomenimis, šį klausimą parlamentarai turėtų svarstyti antradienį.
„Nedalyvavimas Seimo posėdžiuose jau aštuonis mėnesius, manau, yra rimtas pagrindas, tai yra pažeidimas. Nors Seimo nariai dirba ne pagal Darbo kodeksą, bet yra davę priesaiką, kad bus ištikimi Konstitucijai, vykdys Seimo nario pareigą. Ką reiškia aštuonis mėnesius nedalyvauti ne tik plenariniuose posėdžiuose, bet komiteto, kuriam ji priklauso, darbe?“ – sakė V.Saulis.
Vadinamoji apkaltos komisija sprendimą priėmė neišgirdusi pačios „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės paaiškinimų. Komisijos vadovo teigimu, visais jiems žinomais adresais buvo išsiųstas kvietimas atvykti į posėdį, bet atsakymo negauta nei iš N.Venckienės, nei iš jos atstovų.
„Mes tikrai norėjome, kad žmogus dalyvautų. Esant tokiai situacijai, ji galėjo atsiųsti savo advokatą dalyvauti komisijos posėdyje arba kitą įgaliotą asmenį, deja, ji nei vienu, nei kitu variantu nepasinaudojo. Be to, žinant šios dienos visas technines galimybes, tiesiog galėme ir “skype„ su ja pabendrauti“, – svarstė komisijos vadovas.
Jei pritariama, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, priimamas nutarimas pradėti apkaltos procesą Seime ir kreipiamasi į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Apkaltą N.Venckienei inicijavo opozicinis Liberalų sąjūdis argumentuodamas, kad ji praleido daugiau kaip 50 plenarinių posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas, taip pat nedalyvavo Seimo struktūrinių padalinių posėdžiuose.
N.Venckienė Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.
Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų N.Venckienė „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką“.
N.Venckienė Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.
Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį jai pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad N.Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.