„Tyrimas yra nutrauktinas, kadangi šiuo atveju nėra Konkurencijos įstatymo pažeidimo“, – rašoma Konkurencijos tarybos nutarime.
Tarybos teigimu, įstatyme teisė valdyti SVDPT yra suteikta tik valstybės ar savivaldybės valdomoms įmonėms, todėl privatūs rinkos dalyviai, taip pat ir į tarybą besikreipusios bendrovės „Blue Bridge“, „Baltnetos komunikacija“ ir asociacija „Infobalt“, saugiojo tinklo valdyti negalėtų.
Be to, nuo šių metų liepos įsigaliojo valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimai, kurie numato, jog Saugųjį tinklą tvarkys krašto apsaugos ministro įgaliota valstybės biudžetinė įstaiga.
Konkurencijos taryba tyrimo metu nenustatė, kad pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą į Saugiojo tinklo paslaugų apimtį yra įtrauktos paslaugos, kurios visiškai nesusijusios su nacionalinio saugumo užtikrinimu. Tačiau neatmetama, kad poįstatyminiais teisės aktais gali būti įtraukta daugiau paslaugų, nei iš tiesų būtina tinklo veikimui užtikrinti.
Anot tarybos, tokie poįstatyminiai teisės aktai, nepagrįstai išplėsdami SVDPT apimtį, galėtų riboti konkurenciją, todėl ateityje kilus abejonėms ar paaiškėjus naujoms aplinkybėms, taryba turės teisę tyrimą atnaujinti.
Pernai į Konkurencijos tarybą besikreipusios bendrovės ir asociacija teigė, kad KAM veiksmais esą buvo monopolizuotos SVDPT paslaugos. „Infobalt“ tuomet tvirtino, kad SVDPT paslaugos yra rinkoje visiškai įprastos saugaus duomenų perdavimo paslaugos, reikalingos viešajame sektoriuje veikiančioms įstaigoms bei organizacijoms, kurias teikia privatūs rinkos dalyviai.
Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza BNS yra sakęs, kad valstybei gyvybiškai svarbu turėti autonominį tinklą, į kurį būtų sujungtos svarbiausios šaliai institucijos, kadangi joks komercinis verslas šių dienų sąlygomis negali apsaugoti tų tinklų ir informacinių sistemų.
„Infostruktūra“ teikia paslaugas Prezidentūrai, Seimui, ministerijoms, Valstybės saugumo departamentui, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir kitoms valstybės įstaigoms – jos sudaro 98 proc. įmonės klientų.