J.Razma antradienį vertindamas VTEK išvadą sakė, kad po jų K.Jucevičius pats turi pasitraukti iš posto.
„Norėčiau tikėtis, kad pats FNTT vadovas nieko nelaukęs turėtų nunešti vidaus reikalų ministrui atsistatydinimo pareiškimą“, – kalbėjo J.Razma.
Tai, pasak politiko, būtų tas teisinis kelias, apie kurį kalba liberalcentristai ir antradienį prisiekęs naujas vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.
„Šiuo atveju, VTEK sprendimą turės traktuoti kaip teisinį sprendimą. Tokiomis aplinkybėmis aš neįsivaizduoju, kad ponas Jucevičius galėtų toliau eiti FNTT vadovo pareigas“, – įsitikinęs konservatorius.
Tuo tarpu po K.Jucevičiaus atleidimo vidaus reikalų ministras, anot J.Razmos, turėtų į pareigas grąžinti buvusį FNTT vadovą Vitalijų Gailių. Šį klausimą jis siūlo svarstyti Vyriausybės pasitarime, o paskui teikti tokią rekomendaciją ministrui.
„Ypač dabar, kai V.Gailiaus, kaip liudytojo, yra statusas prokuratūroje yra aiškus, dabar atsiveria galimybės svarstyti jo grąžinimo į buvusias pareigas klausimą. Tai reiškia, kad jis negali būti įtariamasis“, – mano J.Razma.
Jis sako kol kas nieko nesakantis apie V.Gailiaus buvusį pavaduotoją Vytautą Giržadą, tačiau V.Gailiui kliūčių grįžti į postą nebematąs.
Kad K.Jucevičius turi atsistatydinti pats, o jei to nepadarys, būti atleistas A.Meliano, mano ir Seimo Antikorupcijos komisijos, besikreipusios į VTEK dėl K.Jucevičiaus reputacijos, pirmininkas Ligitas Kernagis.
„Jis visur buvo teigęs, kad jis yra nepriekaištingos reputacijos, o net ir VTEK įrodė, kad šis žmogus yra priekaištingos reputacijos. Manyčiau, kad garbingiausias žingsnis jam būtų atsistatydinti pačiam“, – sakė L.Kernagis.
Jo teigimu, jam to nepadarius, atleisti K.Jucevičių bus prašoma jau trečiadienį į Antikorupcijos posėdį kviečiamo vidaus reikalų ministro A.Meliano.
Savo ruožtu Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas sako, kad vėl grįždami prie FNTT temos, konservatoriai tęsia politinę krizę, o tai galima vadinti tik „politine diagnoze“.
Pasak jo, ministras neabejotinai įvertins VTEK išvadą ir priims sprendimą, kokį manys esant būtiną.
„Nieko baisaus neįvyko. Formaliai paėmus, jūs patys, matyt, esate tikri, kad esant tokiai situacijai, kai nebuvo kam pasirašyti tos išvados, direktorius privalėjo. Formalioji klaida galbūt ir buvo, bet ar čia yra toks baisus didysis nusikaltimas, dėl ko reiktų vėl kelti politinę sumaištį? Ar yra kas nukentėję, ar yra formalus pažeidimas?“ – klausė A.Čaplikas.
K.Jucevičius nesitraukia
FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė 15min.lt perdavė K.Jucevičiaus žodžius, kad po nepalankaus etikos sargų verdikto jis iš posto trauktis neketina. Jis kol kas nežino, ar apskųs VTEK sprendimą teismui.
K.Jucevičius antradienį teigė, kad ministro prerogatyva nuspręsti, ką dabar daryti: jį atleisti, ar skirti nuobaudą. FNTT vadovas taip pat sakė, kad prieš pradėdamas eiti šias pareigas nesitikėjo, kad bus tiek viešumo ir, jo žodžiais, toks puolimas.
Apskundė Seimo Antikorupcijos komisija
Primename, kad į VTEK su prašymu svarstyti K.Jucevičiaus elgesį kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisija.
Jai kilo abejonių, ar K.Jucevičius galėjo pasirašyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) skirtą raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo paties nepatikimumą. Toks raštas buvo reikalingas, kad laikinai FNTT direktoriaus pareigas ėjęs K.Jucevičius būtų paskirtas nuolatiniam darbui.
K.Jucevičius FNTT vadovu buvo paskirtas kovo pabaigoje. Tuometinis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sprendimą dėl K.Jucevičiaus priėmė nepaisydamas premjero Andriaus Kubiliaus raginimo atidėti jo skyrimą – premjeras ragino neskubėti, nes suabejota pareigūno nepriekaištinga reputacija.
Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė neturinti faktais paremtos neigiamos informacijos apie K.Jucevičių.