„Mes siūlome netempti gumos, nes visos lėšos įskaitytos į valstybės skolą, o visa tai, ką Konstitucinis Teismas yra mums pripaišęs, grąžinti nuo liepos 1-osios“, – BNS teigė R.J.Dagys.
Pasak jo, tam reikėtų apie 169,9 mln. eurų – tokius duomenis, anot R.J.Dagio, pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Parlamentaras lėšas siūlo skolintis.
„Palūkanų norma yra maža, galime lengvai pasiskolinti ir atsiskaityti su tais pensininkais ir nekvaršinti jiems galvos“, – BNS tvirtino R.J.Dagys.
Parlamentaras mano, kad dabar pasiskolinus, liepą pensininkus pinigai pasiektų; „Aišku, pavasarį reikėtų daryti biudžeto pataisas“.
Parlamentarai Seime užregistravo atitinkamas Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo ir „Sodros“ biudžeto įstatymo pataisas.
Dabar kompensacijas už per krizę sumažintas pensijas planuojama išmokėti iki 2016 metų kovo pabaigos, o dirbantiems pensininkams jų išmokėjimo terminai nenustatyti. Tam šių metų biudžete numatyta 52,1 mln. eurų.
Per krizę sumažintos pensijos pradėtos kompensuoti ketvirtąjį 2014 metų ketvirtį – tam reikės maždaug 130,33 mln. eurų: 2014 metais išmokėta apie 26 mln. eurų, o 2015 ir 2016 metais – maždaug po 52 mln. eurų.
Gelbėdamas finansinėje duobėje esančią „Sodrą“, Seimas 2009 metų gruodį nutarė dvejiems metams – 2010-2011-iesiems – „apkarpyti“ daugelį pensijų ir įvairių socialinių išmokų: valstybines ir senatvės pensijas, motinystės ir tėvystės išmokas, išmokas vaikui bei kitas. Dirbantiems pensininkams pensijos buvo sumažintos didesniu laipsniu nei nedirbantiems, tačiau vidutiniškai jos sumažėjo 15 proc. 2010-2011 metais buvo sumažintos visos 188,40 eurų viršijusios pensijos.