„Komisija konstatavo, kad tokios situacijos tarp frakcijos kolegų neturėtų būti. Mes siūlome, kad apie kilusias problemas jie diskutuotų frakcijos viduje, dalykiškai, o ne viešais pareiškimais“, – BNS sakė komisijos vadovas Vaidotas Bacevičius. – Abu kolegos turėtų susilaikyti nuo pareiškimų, turi vykti normali diskusija, pirma išsiaiškint dalykiškai, o po to pasitelkti žiniasklaidos priemones.“
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Aplinkos komiteto narė A.Stancikienė komitetui vadovaujantį partietį J.Šimėną yra apkaltinusi suklastojus Atsinaujinančių išteklių įstatymą.
Parlamentarei kilus įtarimų dėl galimo klastojimo, ji išplatino pareiškimą spaudai, o po to su komiteto kolega liberalcentristu Algiu Čapliku kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami išaiškinti, kokiu būdu Atsinaujinančių išteklių įstatymo projekte atsirado žodžiai „ne mažiau kaip“.
J.Šimėnas kategoriškai neigė, kad projektas buvo suklastotas, o kaltę dėl jame atsiradusios formuluotės, dėl kurios komitete nebuvo nubalsuota, prisiėmė komiteto darbuotoja, kurio teigimu, tai buvusi techninė klaida.
Jonas Šimėnas |
Ir Seimo salėje, ir Aplinkos apsaugos komitete svarstant įstatymo 13-o straipsnio redakciją, pritarta nuostatai, kad iki 2020 metų hidroelektrinių, prijungtų prie elektros tinklų, suminė įrengtoji galia turi būti padidinta iki 141 MW, suteikiant pirmenybę nepatvankinėms technologijoms.
Tačiau į darbotvarkę priimti buvo įtrauktas projektas, kuriame teigiama, kad iki 2020 metų hidroelektrinių, prijungtų prie elektros tinklų, suminė įrengtoji galia turi būti padidinti ne mažiau kaip iki 141 MW, pirmenybę suteikiant nepatvankinėms technologijoms.
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J.Šimėnas kaltinimus klastojimu atmetė, o kaltę prisiėmė komiteto darbuotoja, paaiškinusi, kad žodžius „ne mažiau kaip“ įrašė kaip bendrą įstatyme tokiais atvejais naudojama formuluotę.