LRT.lt žiniomis, dalis konservatorių dėl tokios savo jaunojo lyderio pozicijos jau kelia maištą ir užsimojo inicijuoti partijos prezidiumo posėdį.
Seimo nario Pauliaus Saudargo iniciatyva buvo parengtas kreipimasis į partijos vadovybę, kuris jau užregistruotas partijos sekretoriate.
Po juo pasirašė aštuoni prezidiumo nariai. Pirmasis šios iniciatyvos signataras – Seimo narys Audronius Ažubalis.
Jis taip pat išplatino laišką, kuriame ragina partijos narius dalyvauti „valstiečių“ formuojamoje valdančiojoje daugumoje ir vyriausybėje.
„Valstiečiai pasiekė pergalę, nepaisant to, jog daugelio išrinktųjų sąrašo narių rinkėjai nėra matę akyse ir visiškai nepažįsta; nemaža dalis šios partijos politinių nuostatų kitiems politinio proceso dalyviams nėra pažįstamos.
Tai, kad visuomenė nusprendė rizikuoti ir pasirinkti „užverstas kortas“, rodo pavojingą žmonių nusivylimą valdžia ir politika apskritai. Tačiau antrajai sėkmingiausiai rinkimuose pasirodžiusiai partijai, Tėvynės Sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, vietoje skėsčiojimo rankomis reikia apsisprendimo, kaip su šiomis „užverstomis kortomis“ elgtis artėjančioje kadencijoje“, – rašo A. Ažubalis.
Esame patys ne kartą pabrėžę, jog Lietuva negali prarasti dar ketverių metų: reikia permainų, jų reikia dabar, ir rinkėjas už jas balsavo, – rašo A.Ažubalis.
Pasak jo, lengviausias ir partijai saugiausias kelias yra dar ketverius metus būti opozicijoje ir laukti, kol vyriausybę ištiks fiasko, o jis valstiečių ir socialdemokratų koalicijos atveju esą yra užprogramuotas.
„Tačiau toks kelias nei partiniu, nei valstybiniu požiūriu nėra atsakingas. Esame patys ne kartą pabrėžę, jog Lietuva negali prarasti dar ketverių metų: reikia permainų, jų reikia dabar, ir rinkėjas už jas balsavo. Gaila, kad balsavo ne visiškai taip, kaip norėjime mes, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, siekę didžiausio mandatų skaičiaus Seime bei vadovavimo vyriausybei. Tik ar tai priežastis atsitraukti?“ – klausia savo partijos A.Ažubalis.
Jo įsitikinimu, politikoje požiūris „viskas arba nieko“ dažniausiai ir veda į niekur. Į niekur veda ir atsakomybės bei pasekmių už naująją valdžią permetimas ant rinkėjo pečių.
„Jei, formuojant ir įgyvendinant vyriausybės programą, paaiškėtų, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra ne realūs partneriai, o – valstybinė bėda ir rizika, būtent mes (nesitikėkime to iš kitų) turime šią bėdą spręsti, o riziką – neutralizuoti“, – tvirtina buvęs konservatorių užsienio reikalų ministras A.Ažubalis, siūlydamas partijos nariams bent jau pabandyti kalbėtis ir rasti sutarimą esminiais klausimais su šių rinkimų nugalėtojais, „peržengti save ir pamėginti šią kadenciją konstruktyviai dirbti iš „antrinių“ politinių pozicijų“.
Spręstinų valstybės klausimų, A.Ažubalio įsitikinimu, yra tiek, kad darbo – per akis visiems.
Tačiau kažin ar konservatorių lyderis G.Landsbergis šią savaitę sukvies partijos prezidiumo posėdį, nes aštuonių jo narių parašų nepakanka tokiam įpareigojimui vykdyti.
Seimo narys Kęstutis Masiulis, nors ir nėra partijos prezidiumo narys, teigė tokiai iniciatyvai pritariąs ir tikrai būtų pasirašęs po kreipimusi kuo greičiau šaukti posėdį.
Anksčiau pritarimą jungtis į valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“ yra pareiškę ir su LRT.lt bendravę konservatoriai Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Vytautas Juozapaitis, diplomatiškai tokiam sprendimui pritarė ir Jurgis Razma. Tačiau šiuo metu jis išvykęs iš Vilniaus ir kolegos P.Saugardo iniciatyvos savo parašu paremti negalėjo.