Už jį balsavo 13 488 arba 78 proc. partijos narių ir rėmėjų, BNS informavo TS-LKD atstovė Raminta Keršytė.
Seimo vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė surinko 2942 balsus, buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas – 392, Seimo narys Žygimantas Pavilionis – 298 ir Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas – 59 balsus.
„Manau, be abejo, sutelkėme rinkėjus, bet tai rodo ir permainų poreikį, naujo puslapio poreikį, išsaugant tai, kas yra tikrai gera, kas tvirtai pastatyta kaip pamatas“, – sekmadienio vakarą BNS sakė buvęs krašto apsaugos ministras.
„Visa tai saugosime ir net auginsime, kai kalbame apie valstybingumą, mūsų gynybą ir demokratiją, bet šalia to, matyt, turėsime versti naują puslapį ir apvažiuoti Lietuvą, sustiprinti pozicijas didmiesčiuose, kai kur atgauti pozicijas didmiesčiuose, pasibelsti į regionų žmonių protus ir širdis. Aš tą tikrai žadu daryti, esu pasirengęs tai daryti su didžiule energija“, – kalbėjo jis.
Savo „Facebook“ paskyroje L. Kasčiūnas tvirtino vesiąs TS-LKD atvirumo ir dialogo su visuomene keliu.
„Sieksime būti visos Lietuvos žmonių pasitikėjimo verta partija, bursime šviesiausius protus strateginiams valstybės tikslams“, – teigė jis.
Kalbėdamas su BNS politikas sakė partijoje sieksiąs derinti modernumą ir tradicijas.
„Išsaugome tai, kas gera, tvirta, kas pasiteisino dešimtmečiais, kas mus įkvepia iš Sąjūdžio, iš laisvės kovų. Visa tai (reikia – BNS) sujungti su tam tikra energija, su modernumo ir pagarbos tradicijai darna“, – sakė L.Kasčiūnas.
Sekmadienį TS-LKD nariai balsavo gyvai, prieš tai šią savaitę partijos nariai ir rėmėjai savo valią galėjo pareikšti balsuodami internetu.
Partijos duomenimis, rinkimuose dalyvavo apie 17 tūkst. TS-LKD narių ir rėmėjų.
„Rinkimai yra laikomi įvykusiais, nes juose dalyvavo daugiau nei 50 proc. partijos narių, kurių reikia kvorumui užtikrinti“, – pažymėjo partijos vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.
Pasak jo, konservatoriai – vienintelė partija Lietuvoje, renkanti savo pirmininką atviru būdu.
Balsavimas atviruose konservatorių lyderio rinkimuose vyko trimis būdais: namuose dėl amžiaus ar sveikatos priežasčių balsuoti galėjo tik TS-LKD nariai, internetu ir gyvai – TS-LKD nariai ir kiti rinkimų teisę įgiję asmenys.
L.Kasčiūnas didžiausiai opozicinei partijai, Seime turinčiai 28 atstovus, vadovaus ketverius metus. Pareigas jis pradės eiti po partijos suvažiavimo kovo mėnesį.
Konservatorių lyderio rinkimai buvo paankstinti iš šių pareigų po pralaimėtų Seimo rinkimų pernai spalį pasitraukus buvusiam užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui. Jis TS-LKD vadovavo beveik dešimtmetį.
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolventas, socialinių mokslų daktaras L.Kasčiūnas TS-LKD priklauso nuo 2011 metų.
2000–2002 metais jis priklausė Lietuvos nacionaldemokratų partijai, dėl ko iki šiol sulaukia klausimų ir kritikos.
L.Kasčiūnas pernai trumpiau nei metus ėjo krašto apsaugos ministro pareigas. Tuometinė premjerė Ingrida Šimonytė, atstatydinusi Arvydą Anušauską ir paskyrusi L.Kasčiūną, teigė, kad šiai sričiai reikia didesnio aktyvumo.
Į ministro kėdę politikas sėdo iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigų.
Parlamente L. Kasčiūnas dirba trečią kadenciją – nuo 2016 metų. Anksčiau jis buvo Rytų Europos studijų centro (dabar – Geopolitikos ir saugumo studijų centras) vadovas, Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėjas užsienio politikos klausimais, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.
Keturių vaikų tėvas svarbiausiais savo tikslais nurodo puoselėti tautiškumą, krikščioniškąsias vertybes, stiprinti Lietuvos valstybingumą.