„Teismai, nagrinėjantys analogiškus atvejus kitose savivaldybėse, yra priėmę sprendimus, kad merui ir jo pavaduotojui negali būti mokamos papildomos išmokos. Utenoje jos tebemokamos“, – TS–LKD išplatintame pranešime spaudai cituojamas parlamentaras.
Konservatorius tvirtina, kad pagal 2007 metais priimtą Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą išmokos už kanceliarijos, pašto, telefono, transporto išlaidas, kurios pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas gali būti mokamos tarybos nariams, paskirtos ir pareigines algas gaunantiems politikams.
Pasak konservatoriaus, Utenos merui socialdemokratui Alvydui Katinui kas mėnesį už kanceliarines išlaidas skiriama 2,5 minimalaus mėnesinio atlygio (MMA) dydžio arba 2000 litų kompensacija, mero pavaduotojui, Krikščionių partijos atstovui Vidmantui Valinčiui – 1,5 MMA dydžio arba 1200 litų išmoka, o mero patarėjai Stasei Maigienei – 0,5 MMA dydžio suma arba 400 litų.
Paprastiems Utenos rajono savivaldybės tarybos nariams, E.Pupinio tvirtinimu, su jų veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, transporto išlaidoms šiuo metu skiriama 320 litų kas mėnesį.
Parlamentaro teigimu, išmokos merui ir jo pavaduotojui bei patarėjai negali būti mokamos, nes Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2009 metų gegužės 4 dienos nutartyje išaiškino, kad papildomos išmokos merams ir jų pavaduotojams prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui.
Pasak E.Pupinio, Utenos savivaldybė nesilaiko šio sprendimo, o jo daugkartiniai kreipimaisi į Vyriausybės atstovą Utenos apskrityje socialdemokratą Algirdą Petriką nedavė rezultato.
Tuo metu Utenos meras A.Katinas tvirtina, kad išmokos skirtos nepažeidžiant teisės aktų, o Seimo nariui siūlo, užuot rašius skundus, leisti aiškius įstatymus, nes esą juos galima suvokti dviprasmiškai, tad ir kyla konfliktinės situacijos.
„Įstatymų mes nepažeidžiame, nuo spalio įsigalios naujas (įstatymas – BNS), tada ir spręsime, kaip daryti su išmokomis. Dabar jokie įstatymai nepažeisti“, – BNS sakė Utenos meras A.Katinas.
„O Seimo nariui siūlyčiau geriau užsiimti savo tiesioginiu darbu, leisti kokybiškus teisės aktus, o ne rašinėti skundus. Nes kai įstatymai dviprasmiški, aš sutinku, kad čia gali būti skirtingai traktuojama, ir skirtingose savivaldybėse skirtingai yra, ir susidaro tokios situacijos“, – tvirtino meras.
Į prokuratūrą išsiųstame rašte E.Pupinis prašo prokurorų įvertinti galimą piktnaudžiavimą savivaldybės tarybai vilkinant priimti teismo išaiškinimus dėl išmokų skyrimo atitinkančius sprendimus.
„Merai bei merų pavaduotojai savo veiklai gauna visą reikalingą aprūpinimą kanceliarinėmis prekėmis, pašto bei telefoninio ryšio paslaugomis ir naudojasi savivaldybės išlaikomu transportu. Todėl siekiu, kad dabartinis Utenos savivaldybėje galiojantis teisinis reguliavimas būtų įvertintas. Neatitikimo įstatymams atveju Utenos savivaldybės tarybos veiklos reglamentas turi būti pakeistas, neteisėtai panaudotos lėšos privalo būti sugrąžintos į biudžetą“, – teigia E.Pupinis.