Už šį projektą trečiadienio posėdyje balsavo keturi parlamentarai, Seimo nariai Vidmantas Žiemelis ir Konstantas Ramelis susilaikė.
Padidintas sumas parlametinei veiklai ir po du biurus, tokį įstatymą priėmus Seimui, galėtų turėti 20 Seimo narių, nes tiek yra dvi savivaldybes apimančių vienmandačių rinkimų apygardų.
Priešinasi skirstymui
K.Ramelio nuomone, projekte apskritai neturėtų būti nurodoma, kokią dalį sumos, skiriamos parlamentinei veiklai, Seimo narys gali skirti biuro, kokią telefonų, spaudos, automobilio nuomos ir degalų išlaidoms susimokėti.
„Mes, kaip maži vaikai, patys save pradedam plakti nežinia kam įsiteikdami – žurnalistams, ar dar kam nors, kurie vis tiek plaks. Įsiveskime gal tada, kiek Seimo narys turi suvalgyti per pietus, kiek vakarienės, kad gražiai atrodytų. Čia svarbiau nei paskirstyti, kiek nuomai, kiek benzinui, kiek dar kam“, – piktinosi Seimo narys.
Pasak jo, negali būti vienodomis dalimis skirstomos išlaidos parlamentarų, kurių vieno biuras yra Klaipėdoje, o kito Vilniuje. Taip pat, anot jo, neturėtų būti draudžiama vieną mėnesį sutaupytas lėšas išleisti kitą mėnesį.
K.Rameliui visai gera ta tvarka, kokia galioja šiuo metu. Tačiau komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras prieštaravo, kad dabartinė tvarka toli gražu netobula.
„Dabar gauname 2000 litų ir į juos turime viską sutalpinti: biurą Tauragėje, atstumą iki ten. Tai yra neįmanoma padaryti“, – piktinosi jis.
Kiti Seimo nariai taip pat nepritarė K.Ramelio siūlymui atsisakyti išlaidų skirstymo.
Už biurus ir automobilių nuomą patys nebemokės
Įstatymo projektu, kuriam po pateikimo yra pritaręs Seimas, numatoma, kad Seimo nariui biurą nuomos Seimas, o ne suteiks savivaldybės, kaip buvo iki šiol. Taip pat Seimo nariai iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų nebemokės už automobilio nuomą – tai darys Seimo kanceliarija.
Tuo tarpu parlamentinei veiklai, kaip ir dabar, bus skiriama 1 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio suma. Šiuo metu ji siekia apie 2000 litų.
Iš jų 0,2 VMDU dydžio sumą Seimo nariai galės skirti biurui išlaikyti, biuro technikai bei raštinės reikmenims.
Išlaidos informacijos apie Seimo nario veiklą sklaidai, taip pat specialiems leidiniams, literatūrai negalės viršyti 0,5 VMDU dydžio sumos per mėnesį. Išlaidos tarnybiniam telefonui ir kitoms ryšio priemonėms – 0,1 VMDU dydžio sumos per mėnesį.
Tarnybiniam automobiliui, degalams ir kitam susisiekimui Seimo narys negalės išleisti daugiau nei 0,5 VMDU dydžio sumos per mėnesį.