Grupė parlamentarų prašo ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja 2010 metų viduryje nuo 100 iki 90 proc. sumažintos motinystės ar tėvystės pašalpos, kol vaikui sueis vieneri metai, ir nuo 85 iki 75 proc., kol vaikas sulauks dvejų metų.
Seimo narių teigimu, vadinamieji laisvųjų profesijų asmenys, gerbiant jų pačių pasirinkimą ir atsižvelgiant į mokamų atlyginimų pobūdį, privalomai neturėtų būti draudžiami „Sodros“. Tai daroma nuo 2009 metų liepos.
„Valstybė, įgyvendindama Konstituciją, privalo sudaryti teisines prielaidas šiems asmenims pasirūpinti savo socialine gerove senatvės, ligos, negalios ar kitu atveju, tačiau negali įpareigoti jų dalyvauti privalomojo socialinio draudimo schemose“, – teigiama kreipimesi į Konstitucinį Teismą.
Seimo narių manymu, Konstitucijai prieštarauja ir motinystės išmokų sumažinimas, nes jis buvo skirtingas iki 2010 metų liepos 1 dienos ir po šios datos, kai įsigaliojo teisės aktų pakeitimai.
„Negali būti suteikiamos skirtingos teisės į motinystės ar tėvystės pašalpas tik tuo pagrindu, kad vaikai gimsta skirtingu metu“, – Konstituciniam Teismui argumentavo Seimo nariai.