Anksčiau Konstitucinis Teismas teigė negalintis pradėti bylos dėl ilgalaikės Seimo nario ligos. Pastarasis jo nedarbingumas turėjo tęstis iki gruodžio 7 dienos.
Seimui pradėjus apkaltos procesą K.Pūkui, teismas turi pateikti išvadą, ar parlamento specialiosios tyrimo komisijos išvadoje nurodyti Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Į ketvirtadienį vyksiantį Konstitucinio Teismo posėdį pakviesti Seimo atstovai, pats K.Pūkas, bylos liudytojai.
Dėl parlamentaro ligos strigo ir Seime nagrinėjamas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymas panaikinti parlamentaro neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.
Seime sudaryta komisija turi pateikti siūlymą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą, bet negali pateikti išvados neišklausiusi paties parlamentaro.
Jos posėdis taip suplanuotas kitą savaitę, trečiadienį.
Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė be Seimo sutikimo.
Prokuratūros duomenimis, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio-vasario mėnesiais K.Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.
K.Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. K.Pūkas teigia, kad su juo dėl pažiūrų susidorojo politiniai oponentai.