Tai BNS šeštadienį patvirtino Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius Rolandas Kačinskas: „Taip, gavome tokią informaciją“.
Sekmadienį paaiškėjo, kad žuvusieji - Marijampolės architektė Laima Tumynienė su vyru Arūnu bei jų draugas, patyręs keliautojas Vytautas Dominas iš Kauno. Tokią informaciją skelbia portalas DELFI.
Papildyta 19.05 val.: Monblano papėdėje įsikūrusio miestelio Chamonix (Šamoni), kuriame įsikūrusios ir gelbėjimo tarnybos, naujienų portalas praneša, kad penktadienį Chamonix pareigūnai gavo telefoninį pranešimą apie didelę akmenų griūtį Couloir du Gouter tarpeklyje. Po kelių minučių gautas ir liudytojų telefoninis pranešimas apie tai, kad trys alpinistai nukrito į tarpeklį.
Pasak liudytojų, alpinistai žemyn krito maždaug 600 metrų.
Pranešama, kad tuo metu, kai įvyko nelaimė, oro sąlygos buvo ypač blogos - putė labai smarkus vėjas, smarkiai lijo, žaibavo, trankėsi perkūnija. Dėl netinkamų oro sąlygų Prancūzijos gelbėtojai iš karto net negalėjo pradėti gelbėjimo operacijos. Gelbėtojai teigia, kad žuvusių alpinistų paieškos bus pradėtos iš karto, kai tik leis oro sąlygos.
Šiek tiek anksčiau tą patį rytą Chamonix ir Italijos gelbėjimo tarnybos organizavo dviejų britų alpinistų paiešką. Britai kalnų masyve dingo išvakarėse, tačiau dėl netinkamų oro sąlygų ir jų paieškos operacija buvo atidėta.
Pranešama, kad penktadienį abiems britams pavyko saugiai nusileisti iš kalnų.
Žiūrėti Kopdami į Monblaną žuvo 3 lietuviai didesniame žemėlapyje
Papildyta 19.12 val.: Agentūra BNS, remdamasi Lietuvos URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriumi Rolandu Kačinsku, praneša, kad nelaimė įvyko 3300 metrų aukštyje.
Pasak BNS, kopdamas į kalną vienas iš lietuvių alpinistų grupės narių nuslydo ir krisdamas kartu su savimi nusitempė dar du ta pačia virve susirišusius žmones.
„Apie nelaimę gelbėtojams pranešė tos pačios lietuvių alpinistų grupės nariai, buvo atskridę sraigtasparniai, tačiau dėl itin prastų oro sąlygų negalėjo nusileisti prie kūnų", - sakė R.Kačinskas.
Pasak URM atstovo, žuvo du vyrai ir moteris, du žuvusieji buvo sutuoktinių pora. Jų sūnus šiuo metu yra išvykęs į įvykio vietą.
Monblanas (pranc. Mont Blanc, it. Monte Bianco – „Baltasis kalnas“) yra aukščiausias Vakarų Europos kalnas. Jo aukštis - 4808 metrai nuo jūros lygio.
Pirmieji žmonės į Monblano viršūnę įkopė 1786 m.
Papildyta 21.12 val.: Pastaruoju metu Monblanas kartais pavadinamas „pavojingiausiu pasaulio kalnu". Vien pernai, kopdami į kalną, čia žuvo 58 alpinistai. Dar dešimt dingo kalnų masyve ir buvo paskelbti žuvusiais. 2007 m. vasarą Monblane žuvo 30 alpinistų.
Savo aukų Monblanas gviešiasi kasmet. Kalnui autoritetai neegzistuoja. Čia žūsta ir paprasti alpinistai, ir pasaulinės įžymybės. Šiemet gegužės pabaigoje Monblane žuvo snieglenčių sporto olimpinė čempionė šešis kartus pasaulio čempione prancūzė Karine Ruby. Ji čempione tapo 1998 m. Nagano (Japonija) žiemos olimpiadoje, ketveriais metais anksčiau Solt Leik Sičio (Salt Lake City) olimpiadoje ji buvo iškovojusi sidabrą.
Šiek tiek anksčiau, šį sausį, Monblane žuvo National Geographic žvaigždė, 2008 metais paskelbtas "didžiausiu nuotykiu ieškotoju" Robas Gauntlettas. Įžymybių sąrašą būtų galima tęsti.
Daugybė žmonių kasmet žūsta ar būna sužalojami Monblane. „Vardan ko?", - pastaruoju metu klausia alpinizmo entuziastai. Ir patys atsako: „Todėl, kad kalnas traukia".
Prancūzijos ir Italijos pasienyje stūksančiame kalne nelaimes fiksuojantys specialistai pastebi, kad daugybės žūčių būtų galima išvengti, jei į kalną kopiantys žmonės patys pasirūpintų savo saugumu.
„Žmonės kopia tam nepasiruošę, neturi tinkamos įrangos ir aprangos, jiems trūksta patirties. Labai dažnai jie rizikuoja, tarsi būtų praradę sveiką nuovoką", - teigia gelbėjimo tarnybų atstovai.
Tuo pačiu pažymima, kad kai kurias žūtis Monblane lemia ir objektyvios priežastys - griūtys, nuošliaužos, pūgos, blogos oro sąlygos.
Tikslios trijų lietuvių alpinistų žūties priežastys kol kas nežinomos.