Per praėjusią parą izoliuoti 1444 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 67 998 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 146.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Nauji protrūkiai registruoti trejose Vilniuje veikiančiose statybų įmonėse, konsultacijų, valymo paslaugų įmonėse. Be to, nauji protrūkiai, epidemiologų vertinimu, vakar registruoti statybų įmonėje Klaipėdos rajone (du darbuotojai) bei metalo apdirbimo įmonėje Kretingoje, kur patvirtinti du atvejai darbuotojams ir du antriniai atvejai. Epidemiologiniai tyrimai tęsiami.
Taip pat vakar registruoti atvejai susiję su protrūkiais Klaipėdos miesto lopšeliuose–darželiuose „Pušaitė", „Puriena", „Inkarėlis", Klaipėdos miesto Medeinės mokykloje.
Be to, vakar registruoti ir atvejai, siejami su protrūkiu Šilutės rajono Rusnės specialiojoje mokykloje. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję keturi atvejai (darbuotojai). Savo ruožtu, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir siekiant mažinti infekcijos plitimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose, vakar NVSC Klaipėdos departamentas parengė teikimą Šilutės rajono savivaldybės administracijai dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo Rusnės specialiojoje mokykloje.
Antradienį registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais statybų įmonėje Marijampolėje, mėsos pramonės įmonėje Šakių rajone, žemės ūkio bendrovėje Marijampolėje, Kauno konditerijos įmonėje, Telšiuose, Utenoje veikiančiose statybų įmonėse.
Taip pat vakarykštę parą patvirtinti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Biržų rajono Legailių globos namuose, Utenos socialinės globos namuose, Kauno tardymo izoliatoriuje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamente.
Be to, vakar NVSC Vilniaus departamento specialistai atliko veiksmus, siekiant užkirsti kelią tolimesniam židinio plitimui Vilniaus miesto nakvynės namuose – organizuotas pakartotinis tikslinis gyventojų testavimas. Taip pat specialistai dirbo su už Vilniaus miesto priežiūrą atsakinga įmone, siekiant išsiaiškinti infekcijos plitimo aplinkybes, įmonei teiktos rekomendacijos. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 82.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50–99 metų žmonės
Iš viso praėjusią parą mirė devyni vyrai ir septynios moterys.
Po šešis mirusiuosius priklausė 70–79 ir 80–89 metų grupėms.
Dviem mirusiesiems buvo nuo 90 iki 99-erių, vienam – nuo 60 iki 69-erių, o dar vienam – nuo 50 iki 59-erių metų.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.
Į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar keturios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – du vyrai ir dvi moterys. Vienam iš jų buvo nuo 30 iki 39-erių metų. Kiti trys mirusieji priklausė 70–79, 80–89 ir 90–99 metų grupėms.
Ligoninėse gydoma per 1,3 tūkst. COVID-19 pacientų, 153 iš jų – reanimacijoje
Deguonis papildomai tiekiamas 1034 ligoniams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 84 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyta 114 pacientų.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2634 lovos, 277 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Iš 8399 gydytojų, kurių darbovietė teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 68 medikai, izoliacijoje – 22.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 541 gydytojas.
Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 223 iš 13 tūkst. 163 slaugytojų, izoliacijoje jų yra 46.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1032 slaugytojai.
Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai
- Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 760
- iš jų patvirtinta laboratorinės diagnostikos metodais: 680
- Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 184 208
- iš jų patvirtinta laboratorinės diagnostikos metodais: 181 042
- Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius: 16
- *Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%.
- Per praėjusią parą registruota Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė: 4
- Per praėjusią parą padaugėjo nuo Covid-19 mirusių (16+4): 20
- Bendras Covid-19 mirčių skaičius: 2867
- Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 1081
- Pasveikusių asmenų skaičius: 132 326
- Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 46 722
- Per praėjusią parą ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 8028
- Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1 947747
- Per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze: 1543
- Per praėjusią parą vakcinuota antra skiepo doze: 1937
- Iš viso vakcinuota pirma skiepo doze: 74 213
- Iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis: 25 231
- Iš viso laukiančių antros skiepo dozės (74213-25231): 48 982
- Iš viso panaudota vakcinų (74213+25231): 99 444
Antradienį Lietuvoje patvirtinti 546 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 17 žmonių, pasveiko 1782.
Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė sako, kad sparčiau plintanti „britiškoji“ koronaviruso atmaina į Lietuvą galėjo būti įvežta ir pradėjo plisti dar lapkritį, tačiau ji pabrėžia nemananti, kad ši atmaina yra dominuojanti.
„Įvežimo rizika, ji galėjo būti ir rudenį, galbūt tai galėjo būti ir lapkričio mėnuo. Nes kol buvo pavieniai atvejai, mažai tikėtina, kad ją turėjom. (...) Labai tikėtina, kad gali būti ir daugiau tokių atvejų. Tiesiog sekoskaitos tyrimų atlikta nedaug, todėl atitinkamai jų nepavyko nustatyti“, – BNS antradienį sakė L.Ašoklienė.
Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“ yra saugi ir veiksminga, rodo pirmieji išsamios rusų mokslininkų studijos, kuri skelbiama britų mokslo žurnale „Lancet“, rezultatai, kuriais neabejoja ir nepriklausomi ekspertai. Tokia žinia yra geros naujienos šalims, norinčioms kuo greičiau įsukti skiepijimo kampaniją, bet turinčioms gyventi su vakcinų dozių stygiaus realybe.