Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 09 04

Kovai su telefoniniais sukčiais – ryšio blokavimas kalėjimuose ir išankstinio mokėjimo kortelių registras

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovas Julius Sabatauskas sako, jog telefoninių sukčių turėtų sumažėti įkalinimo įstaigose pagaliau įdiegus mobilaus ryšio blokavimo įrangą, ir šie darbai turėtų prasidėti kitąmet.
Mobiliojo ryšio blokavimo įrangos pristatymas
Telefonai slapa įgabenami ir į kalėjimus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Blokavimo įranga telefoniniams sukčiams pažaboti kalėjimuose kai kuriose įkalinimo įstaigose jau turėjo pradėti veikti, tačiau konkursą laimėjusi bendrovė nesusidorojo su užduotimi, ir jį teko skelbti iš naujo.

„Dar praėjusios kadencijos metu buvo nustatytas laimėtojas, kuris apsiėmė užsiimti telefoninio ryšio blokavimu, bet jie nesugebėjo įvykdyti projekto, ir jų paslaugų buvo atsisakyta. (...) Žadėjo, kad naujas konkursas, nauji viešų pirkimų reikalai turėtų išsispręsti šiemet, ir bent žadėta, kad kitais metais tas turėtų būti įgyvendinta, bent pradėta nuo Alytaus pataisos namų, kur daugiausiai atvejų nustatoma“, – trečiadienį žurnalistams sakė J.Sabatauskas po komiteto posėdžio, kuriame buvo aptarta telefoninių sukčių problema.

Dabartinę situaciją policijos vadovas vadino paradoksalia, kai į įkalinimo įstaigas patekę nuteistieji, kurie nuo visuomenės izoliuojami, kad nedarytų daugiau nusikaltimų, tas veikas tęsia. 

Pasak J.Sabatausko, siekiant užkirsti kelią šiam sukčiavimo būdui diskutuojama ir apie visų išankstinio apmokėjimo mobiliojo telefono kortelių registravimą, bet šiuo klausimu dar nesama sutarimo.

Posėdyje dalyvavęs policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis tvirtino, jog šiuo klausimu Kriminalinės policijos biuras su tinklo operatoriais „eina prie finišo tam tikro sprendimo, apsunkinant telefoninių sukčių veiklą“.

Dabartinę situaciją policijos vadovas vadino paradoksalia, kai į įkalinimo įstaigas patekę nuteistieji, kurie nuo visuomenės izoliuojami, kad nedarytų daugiau nusikaltimų, tas veikas tęsia. Pasak S.Skvernelio, policijai tai esąs dvigubas darbas, ir vien pernai pareigūnai turėjo apie 700 ikiteisminių tyrimų dėl veikų, kurias padarė esantys įkalinimo įstaigose.

„Mes investuojame milžiniškas lėšas, šimtai milijonų litų, siekiant išaiškinti nusikaltimą, pasodinti nusikaltėlį į kalėjimą, tikintis, kad jis pasitaisys, bet svarbiausia, kad jis bus izoliuotas ir nedarys naujų nusikalstamų veikų. Yra paradoksas – asmenys, kurie turi būti izoliuoti, toliau daro nusikalstamas veikas, mes gaunam dar kartą darbą, kurio neturėtume daryti, vien pernai apie 700 ikiteisminių tyrimų iš tų asmenų, kurie teoriškai ir praktiškai naujų nusikaltimų negali daryti, nes yra izoliuoti. Reikia vieną kartą išspręsti problemą, kad asmenys, kurie yra izoliuoti, būtų izoliuoti, ir neturėtų įrankių daryti naujų nusikalstamų veikų“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Pavasarį Teisingumo ministerijoje surengtame pasitarime dėl telefoninio sukčiavimo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla pateikė informaciją, kad telefoniniai sukčiai pernai iš gyventojų išviliojo apie 3 mln. litų, o ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo policijai atsiėjo apie 1,5 mln. litų.

Jo pateiktais duomenimis, iš viso 2012 metais pradėta 4,5 tūkst. tyrimų dėl sukčiavimo, iš jų 700 pradėti dėl telefoninio sukčiavimo iš įkalinimo įstaigų, daugiausiai, per 600, iš Alytaus pataisos namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas