2009 06 01

Kovojant su neblaiviais vairuotojais siūloma automobiliuose įrengti alkoholio tikrintuvus

Padėti kovoti su neblaiviais vairuotojais galėtų automobiliuose įmontuoti specialūs alkoholio tikrintuvai.
Alkoholio matuoklis
Alkoholio matuoklis / Martyno Vidzbelio/Scanpix nuotr.

Taip mano Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai Julius Sabatauskas ir Stasys Šedbaras.

Pirmadienį per spaudos konferenciją jie teigė, kad teismų sprendimu alkoholio tikrintuvus-užraktus būtų galima leisti įsirengti asmenims, kurie jau būtų praradę teisę vairuoti.

„Sudėtinga žmogui laukti 3–4 metus, kol atgaus teisę vairuoti“, – per spaudos konferenciją sakė Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktorius Vigilijus Sadauskas.

S.Šedbaro teigimu, alkoholio tikrintuvą-užraktą būtų galima išsinuomoti. Kas mėnesį už jo naudojimą tektų mokėti apie 200 litų.Juoba, kad dažnai žmonėms automobilis yra ir darbo priemonė. Todėl teismai esą galėtų atsižvelgti į vairuotojų pastangas pasitaisyti ir grąžintų vairuotojo pažymėjimą, jeigu šis sutiktų, kad jo automobilyje būtų įmontuotas alkoholio tikrintuvas-užraktas.

Šis prietaisas blokuoja automobilio variklį, jeigu prie jo vairo sėda išgėręs vairuotojas. Prieš užvesdamas variklį vairuotojas turėtų papūsti į alkoholio tikrintuvą, jeigu šis parodytų, kad vairuotojas vartojo alkoholio, variklis neužsivestų.

Pasak J.Sabatausko, apgauti įrenginį irgi būtų ne paprasta, nes jis gali vairuotojo paprašyti papūsti ne tik prieš sėdant prie vairo, bet ir pradėjus vairuoti, pavyzdžiui, po 10–15 minučių.

Seimo nario teigimu, norint taikyti tokias prevencines priemones masiškai, tektų taisyti poįstatyminius aktus, tačiau savanoriškai įsigyti tokią patikros sistemą, galima būtų ir dabar.

Anot J.Sabatausko, tokias prevencines priemones galėtų įsigyti autobusų, troleibusų parkai, jos galėtų būti įdiegiamos geltonuosiuose autobusiukuose, kurie vežioja vaikus.

S.Šedbaro teigimu, alkoholio tikrintuvą-užraktą būtų galima išsinuomoti. Kas mėnesį už jo naudojimą tektų mokėti apie 200 litų. Įsigyti ir įmontuoti naują įrenginį į mašiną kainuotų nuo 3000 iki 6000 litų.

„Tokia sistema taikoma daugelyje Europos valstybių. Programa įgyvendinta Belgijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Australijoje ir kitose. Kokie rezultatai? Apie 70 proc. sumažėja girtų vairuotojų padarytų avarijų skaičius“, – tvirtino J.Sabatauskas.

Tokią įrangą jis žadėjo įrengti ir savo automobilyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų