Didysis lūžis buvo tada kai anksčiau iniciatyvai prieštaravę Austrijos ir Liuksemburgo vadovai, jau atvykdami į Europos Vadovų susitikimą pripažino, kad susitarimas įmanomas, bet tik su sąlyga, kad atitinkamų veiksmų imsis ir tokios šalys kaip, pavyzdžiui, Šveicarija.
Panašią poziciją susitikimo pabaigoje patvirtino ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Daugelis mokesčių vengimo problemų yra susiję ne tik su Europa, tai yra ir G20, pagrindinių finansinių pasaulio žaidėjų susitarimo reikalas. Jei pradėsime kažkokius veiksmus daryti vien tik Europoje, o jų nedarys kitos finansinės pasaulio institucijos arba centrai,tada jokių rezultatų nebus, tik nukentės Europa“, – sakė valstybės vadovė, pažymėdama svarbą susitarti su tokiomis valstybėmis kaip Lichtenšteinas, Šveicarija, Jungtinėmis Valstijomis.
„Europos Komisija tokį mandatą (derėtis) turi, ir kol nebus pasiekti konkretūs sprendimai, atsiverti vienašališkai Europa tikrai negalės“, – sakė D. Grybauskaitė. Prezidentė dar pabrėžė, kad siekiai keistis informacija ir apsisaugoti nuo mokesčių vengimo bei sukčiavimo lieka svarbūs Europai.