Prezidento patarėja Rita Grumadaitė teigė, kad V.Adamkus kandidatui iškėlė ne vieną su Lietuvos ūkiu susijusį klausimą. Ūkio ministerija turi skirti ypatingą dėmesį, kad neatsirastų naujų biurokratinių kliūčių. Šalies vadovas kandidato klausė, kokiomis priemonėmis bus kuriama palankesnė verslui investicinė aplinka ir skatinamas ekonominis atvirumas, nes Lietuva kol kas išlieka tarp mažiausiai investicijų pritraukiančių ES šalių.
„Esame pasiruošę permainoms kartu su prezidentu, bandydami ne tik stabilizuoti visą finansinę padėtį, tačiau judėti struktūrinių reformų keliu. Krizės įveikimo planas yra pamatas, ant kurio reikėtų statyti tvirtus ekonomikos rūmus“, – teigė D.Kreivys.
Pretendentas siūlo imtis kelių svarbiausių darbų: pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, skatinti eksportą bei smulkųjį ir vidutinį verslą. Pasak D.Kreivio, prezidentas išsakė pastabas dėl organizacinės naštos, kaip palengvinti priėjimą prie finansinių išteklių, paprastesnio būdo įregistruoti įmonę. D.Kreivio nuomone, reikėtų sudaryti galimybę įkurti įmonę internetu per 10 minučių.
Jis siūlo kurti fizinę infrastruktūrą. Jo nuomone, reikia peržiūrėti pramoninių parkų veiklą, skirti daugiau lėšų. Ūkiui svarbiausia atnaujinti nacionalinį susitarimą, pasirašytą 2002 m. Pasak D.Kreivio, šis susitarimas iki šiol dūlėjo stalčiuje. Dabar planuojama jį atnaujinti ir vystyti tiek technologinius slėnius, tiek pramoninius parkus.
„Koalicija planuoja visas investicijomis besirūpinančias institucijas sujungti ir sutelkti po vienu stogu, kaip padaryta daugumoje ES šalių. Mes planuojame tiek Užsienio reikalų ministerijai, tiek Ūkio ministerijai pavaldžias įmones sujungti į viešąją įstaigą „Invest in Lithuania“, – pasakojo D.Kreivys.
Planuojama įkurti eksporto tarybą, ši institucija jungtų komercijos etašė, Eksporto departamentą ir dirbtų bendrai ir kryptingai.
Vienas iš svarbiausių planų – skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, tačiau šioje srityje iškyla prieštaravimų tarp kalbų ir konkrečių veiksmų. Paklaustas apie patentus, pretendentas atsakė: „Mes manome, kad dalis veiklų pagal patentus liks, ypač smulkioji gamyba. Bet yra ir kitų būdų, kaip reglamentuoti individualią veiklą, tokių pavyzdžių yra ES. Pvz., mikroįmonės, kurių kapitalas būtų vienas litas, o biurokratiniai reikalavimai tokiai įmonei būtų minimalūs“, – aiškino D.Kreivys.
UAB „Silikatas“ valdybos pirmininkas teigia, kad užėmęs ministro postą privalės apleisti valdybos pirmininko pareigas, tačiau tvirtino dar nežinantis, kam perduos bendrovės akcijų dalį.
„Esu vienas iš akcininkų. Įstatymų nustatyta tvarka aš akcijas perduosiu, gal teks parduoti. Jeigu galėsiu, pasiliksiu, nežinau tikslaus reglamentavimo“, – tikino D.Kreivys ir pabrėžė, kad pasielgs taip, kaip lieps įstatymai.