2019 03 02

Krienai tikriems vyrams stiprina stereotipinį požiūrį į vyriškumą

„Kaimiški krienai tikriems vyrams“, – tokį produktą įkėlusi į feisbuko puslapį „Evelinos kuchnia“ atkreipė dėmesį, kad jie galbūt ir stiprūs, ir skanūs, tačiau „balai krenta dėl seksizmo“.
Kaimiški krienai tikriems vyrams
Kaimiški krienai tikriems vyrams / „Evelinos kuchnia“ nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė 15min sakė, kad vertindami reklamas arba informaciją apie gaminius vadovaujasi Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymu bei Lygių galimybių įstatymu – būtent šių dviejų nediskriminavimo įstatymų laikymosi priežiūrą ir vykdo lygių galimybių kontrolierius.

„Prekių pardavėjai, gamintojai ar pasaugų teikėjai privalo užtikrinti, kad minėtoje informacijoje nebūtų išreiškiamas pažeminimas, paniekinimas arba teisių apribojimas ar privilegijų teikimas dėl asmens lyties. Taip pat negali būti formuojama nuostata, kad viena lytis yra pranašesnė už kitą“, – teigė ji.

Anot I.Švaraitės, aptariamoje krienų indelio etiketėje skelbiamas užrašas „Kaimiški krienai tikriems vyrams“ pats savaime moterų nemenkina ir tokiu užrašu neformuoja nuostatos, kad vyrai yra pranašesni už moteris.

„Neturime informacijos, kad šiuos krienus gali įsigyti tik vyrai, todėl galima daryti išvadą, kad tiek moterys, tiek vyrai turi teisę vienodomis sąlygomis įsigyti šį produktą“, – komentavo tarnybos atstovė.

Kita vertus, jos teigimu, pats žodžių junginys „tikri vyrai“ bendresniame kontekste gali formuoti stereotipą, kad vyrai turi būti stiprūs, veržlūs ir todėl tik tokie vyrai gali mėgautis aštriu, stipraus skonio produktu.

„Taip stiprinamas stereotipinis požiūris į vyriškumą. Apskritai, žmonių skirstymas į „tikrus“ ir „netikrus“ galimai nėra etiškas, nes tie vyrai, kurie nepriklauso „tikrųjų“ kategorijai, gali būti traktuojami kaip menkesni bei nevisaverčiai“, – teigė ji.

Šiuos krienus gamina Algimanto Vaupšo ūkis. Su šio savininku 15min nepavyko susisiekti.

Portale 15min, bendradarbiaujant su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, startavo nauja iniciatyva, skatinanti pastebėti ir nenumoti ranka į diskriminacijos atvejus, „Diskriminacijos radaras“. Pasijutote diskriminuojami dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos? Kreipkitės – mes jums padėsime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis