„Nusprendėme skelbtis opozicine partija su galimybe frakcijai dalyvauti naujos valdančiosios daugumos sudaryme“, – 15min.lt sakė partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius.
Pasak jo, pagrindinė tokio sprendimo priežastis – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nenoras tartis „nė dėl vieno konkretaus ekonomikos gaivinimo veiksmo“.
„Konservatoriai nepanoro net sėstis prie derybų stalo, tuo paliudydami, kad nesieks jokių ekonominių ir socialinių pokyčių. Dėl to mūsų rėmimas dabartinės valdančiosios koalicijos atneštų didžiulę žalą Lietuvos žmonėms ir visai valstybei“, – įsitikinęs ekspremjeras.
Jis taip pat akcentavo, kad partijos prezidiume pabrėžta, esą visa atsakomybė už galimą politinės valdžios pasikeitimą „tenka A.Kubiliui ir jo aplinkai, kuri demonstratyviai atstūmė mūsų dalykinę Krikščionių partijos frakcijos paramą Seime“.
Paklaustas, kaip įsivaizduoja naują valdančiąją koaliciją, politikas teigė, kad naujoji dauguma turėtų būti plati dauguma, kurioje Krikščionių partija nebus vienintelė centro dešinės pakraipos politinė jėga.
„Manau, kad prie valdančiosios koalicijos gali prisidėti liberalų frakcijos. Aš tikiu, kad gali jos prisidėti. Specialiai nenorime skubinti šių procesų (valdančiosios koalicijos pasikeitimo – 15min.lt), nes nėra ypatingo reikalo siekti staigių sprendimų. Svarbiausia, kad susiformuotų plačios daugumos koalicija, kuri turėtų 80–90 narių ir galėtų įgyvendinti ryžtingus sprendimus“, – kalbėjo G.Vagnorius.
Šiuo metu valdančiajai Permainų koalicijai priklauso TS-LKD, Liberalų ir centro sąjunga, Tautos prisikėlimo partija ir Liberalų sąjūdis. Koalicija Seime turi trapią vieno balso persvarą – jai priklauso 71 parlamentaras. Šalies premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pareiškė, kad valdančioji koalicija dirbs toliau.
Alternatyvią programą paskelbusios Socialdemokratų partijos, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime turi 53 atstovus.