Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 08 17

KTU magistrė iš Indijos: „Lietuvės moterys stiprios – panašios į švedes“

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventai indai Titty Varghese ir Vishnu Muraleedharanas šypsosi: „Mes viską darome kartu: susipažinome Indijoje, kartu išvykome studijuoti į Lietuvą, kartu mokėmės Suomijoje. Nori papasakoti apie vieną iš mūsų – papasakosi apie mus abu“.
Temos: 2 Indija Feminizmas

– Net ir per trumpą laiką KTU spėjai įgyti labai daug patirties – atlikai praktiką universitete, dirbai nevyriausybinėje organizacijoje. Papasakok apie tai.

– Kadangi į KTU atvyksta labai daug studentų iš Indijos, man pasiūlė atlikti praktiką Universiteto Tarptautinių ryšių departamente. Man tai labai patiko – nauja patirtis, nauji žmonės, įdomu ieškoti problemų, su kuriomis jie susiduria, sprendimo. Vėliau, sudalyvavusi KTU Karjeros dienose, gavau pasiūlymą padirbėti Kauno moters užimtumo informacijos centre – atlikau ten 4 mėnesių stažuotę: rašiau žinutes apie organizacijos vykdomą veiklą populiarinant lyčių lygybės klausimus, be to, dalyvavau ir konferencijoje. 

Darbas centre įkvėpė mane įkurti merginų lyderystės organizaciją Universitete – pašnekėjusi su KTU Karjeros centro vadove supratau, kad nors Universitete veikia daug pačių įvairiausių organizacijų, tokios, kurioje būtų kalbama apie moterų lyderystės klausimus, nėra. Pradėjome nuo saujelės narių, tačiau jų skaičius auga. Jei neklystu – esame vienintelė tokia organizacija tarp Lietuvos universitetų.

Vishnu Muraleedharanas
Vishnu Muraleedharanas

– Esi aktyvi moterų teisių gynėja.

– Taip, tačiau visada sakau, kad mane įkvėpė ir palaikė vyrai. Visų pirma – Vishnu.

– O ar tavęs nevilioja galimybė grįžti į Keralą ir ten inspiruoti permainas, pasisėmus patirties Europoje?

Titty: Neįmanoma. Mes abu bandėme tą daryti.

Vishnu: 2013 m. Delyje 6 vyrai brutaliai išprievartavo ir nužudė moterį autobuse. Tai įvyko 11 valandą vakaro, nusikaltėliai buvo girti. Šis įvykis mus šokiravo, tad nutarėme įsteigti studentų organizaciją, kurios tikslas – apsaugoti moterį ir vaiką. Surinkome daug studentų iš įvairių universitetų, rengėme įvairias kampanijas patiems įvairiausiems visuomenės sluoksniams, organizavome viešus protestus. Stengėmės pasakyti, jog vyro pareiga yra apsaugoti moterį – žiūrėti į ją kaip į savo mamą, seserį ar draugę. Aiškinome ir apie tai, kokios bausmės laukia nusikaltusiųjų.

 Aš noriu išsaugoti moters integralumą. Jei tai ir yra feminizmas, tada taip, aš – feministas

– Ar jūsų darbas tęsiamas?

Vishnu: Taip, tačiau trūksta vyrų aktyvumo. Aš buvau vienintelis vaikinas organizacijoje, nors universitete jų – tūkstančiai. Kita vertus, visi noriai jungiasi prie politinių organizacijų, kiekviena partija turi savo šalininkų studentų organizaciją. Tačiau aš pasakiau tiems, kurie iš manęs šaipėsi: esu ne berniukas, o vyras, todėl turiu saugoti moteris.

Titty: Tai – dar viena priežastis, dėl kurios noriu gyventi Europoje. Nenoriu, kad iš manęs juoktųsi dėl to, kad darau tai, kuo tikiu. Be to, ši patirtis man buvo labai naudinga – dėl jos gavau darbą nevyriausybinėje organizacijoje, mano aktyvumas turėjo įtakos ir gaunant stipendiją doktorantūros studijoms.

– Pasirodo, jūs abu – feministai. 

Vishnu: Aš noriu išsaugoti moters integralumą. Jei tai ir yra feminizmas, tada taip, aš – feministas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai