Pasak KU Jūros tyrimų instituto (JTI) direktorės dr. Zitos Rasuolės Gasiūnaitės, universiteto mokslininkai savo kompetencija ir infrastruktūra pasiruošę prisidėti prie taršos tyrimų Kuršių mariose ir Baltijos jūros priekrantėje, taršos poveikio įvairiems ekosistemos komponentams išaiškinimo ir sprendimų paieškos. Techninės laboratorijų galimybės leidžia nustatyti labai platų spektrą teršiančių medžiagų, o bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų Lietuvos ir užsienio mokslo institucijų galime greitai spręsti nestandartines problemas.
Šiuo metu labai svarbu ištirti kokios medžiagos pateko į aplinką, svarbu išsiaiškinti, kaip jos kaupiasi gyvuosiuose organizmuose, įskaitant žuvis, kaip jos migruoja pavyzdžiui į tuos pačius pliažus, ar jų yra mūsų paplūdimių smėlyje.
„Primename, kad KU ne kartą kvietė įmones bendradarbiauti, nustatant esamas rizikas aplinkos kokybei ir ieškant sprendimų taršos mažinimui“, – sakė KU JTI direktorė.
Visiems suvokiama, kad ateities uostų-miestų vystymasis yra neatsiejamas nuo aplinkosauginių klausimų sprendimo. Bet koks verslas kurdamas savo ateitį, pirmiausia, turi kurti darnią aplinką ir atrasti tokius techninius sprendimus, kurie užtikrintų darnią plėtrą.
KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pabrėžia, kad suvokiant Klaipėdos miestą ir regioną, kaip bendrą mokslo, verslo įmonių, gyventojų ekosistemą, universitetas šioje situacijoje prisiima misiją suteikti mokslinėmis žiniomis paremtus siūlymus.
„Suprasdami klimato kaitos keliamas pasekmes, taršos poveikį KU visiems socialiniams partneriams, verslo įmonėms siūlo partnerystę ir kviečia diskutuoti apie vystomus projektus, kurie svarbūs visai mūsų bendruomenei“, – sakė KU rektorius.