Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pabrėžė, kad renkantis naujuosius Lietuvos kultūros tarybos narius buvo siekiama ir kuo platesnio meno bei kultūros sričių atstovavimo, ir regionų atstovų įtraukimo į būsimą Lietuvos kultūros tarybos sudėtį.
„Visi iš dvidešimties pretendentų, mano nuomone, yra verti prisiimti šią atsakomybę, tačiau labai svarbu tai, kad Lietuvos kultūros taryboje, užtikrinant kuo įvairesnį sričių tinkamą atstovavimą, būtų plačiai atstovaujami ir regionai. Labai norime, kad Lietuvos kultūrinis gyvenimas nesikoncentruotų tik sostinėje, tad regionų specifikos išmanymas buvo vienas iš pagrindinių principų, kuriuo vadovavomės renkant būsimos Lietuvos Kultūros tarybos sudėtį“, – pabrėžia L. Ruokytė-Jonsson.
Vyriausybei teikiami tvirtinti Lietuvos kultūros ir meno tarybos nariai (sąrašas sudarytas abėcėlės tvarka):
- Vytautas Anužis – aktorius (Vilnius/Klaipėda);
- Ema Silvija Bojadžian – tautinių mažumų (bendrijų) atstovė ir muzikos pedagogė (Kaunas);
- Virginijus Kinčinaitis – menotyrininkas (Šiauliai);
- Rimantas Kmita – rašytojas (Vilnius);
- Agnė Narušytė – fotografijos tyrinėtoja (Vilnius);
- Rolandas Palekas – architektas (Vilnius);
- Ina Pukelytė – teatrologė, kultūros vadybininkė (Kaunas);
- Radvilė Racėnaitė – etnologė (Vilnius);
- Skaidra Trilupaitytė – menotyrininkė (Vilnius);
- Ingrida Veliutė – paveldosaugininkė (Kaunas).
Naujieji nariai buvo atrinkti iš dvidešimties kandidatų.
Šiuo metu Lietuvos kultūros tarybą sudaro Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, muzikos edukologas, kultūros vadybininkas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.
Kultūros taryba atsakinga už kultūros ir meno programų, projektų ir kitokių priemonių finansavimą. Ji taip pat turi administruoti Kultūros rėmimo fondo lėšas, skirti kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoti kultūros ir meno tyrimus, koordinuoti jų įgyvendinimą, stebėti, kaip įgyvendinami projektai.
Dabartinės Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo kadencija baigsis 2017 m. birželį.