15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2010 03 02

Kultūros vertybių registrą papildė Kauno valstybinis dramos teatro pastatas

Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba į Kultūros vertybių registrą įtraukė Kauno valstybinį dramos teatrą. Architektūrinėmis bei istorinėmis vertingosiomis savybėmis pasižyminčiam statiniui suteiktas vietinis reikšmingumo lygmuo.
Kauno valstybinis dramos teatras remontus tikisi pabaigti iki jubiliejinio sezono.
Kauno valstybinis dramos teatras įtrauktas į Kultūros vertybių registrą / Eriko Ovčarenko nuotr.

Pasak specialistų, teatrą reprezentuoja monumentalus ir teatrališkai dekoratyvus fasadas su architektoniškomis žmonių figūrų skulptūromis. Fasadas, priešingai nei būdinga socrealizmo laikotarpio architektūrai, pasižymi struktūriškumu ir lakoniška raiška.

Kaip vertingosios savybės bus saugomos Kauno valstybinio dramos teatro kolonos, piliastrai, sienų angos, fasadas, skulptūros. Vidaus dekoro vertingosiomis savybėmis Vertinimo tarybos nariai pripažino žiūrovų salės balkonus, lubas, lubų ir sienų gipso lipdinius, kolonų ir piliastrų kapitelius, centrinį šviestuvą, Petro Kubertavičiaus biustą.

Teatro architektūra susiformavo dviem etapais: 1928 m., kada buvo pastatytas kinoteatras „Metropolitain“ (architektas V.Dubeneckis) ir XX a. šeštame dešimtmetyje, kada kinoteatras buvo rekonstruotas ir išplėstas iki dramos teatro (architektas K.Bučas).

Pastatas ypatingas it savo visuomenine bei kultūrine istoriškai susiklosčiusia paskirtimi. Atsiradęs teatro įvaizdis glaudžiai susijęs su vyresniosios ir viduriniosios kartos sąmone, dėl ko jis įgauna filantropinę reikšmę.

Kauno valstybiniame dramos teatre buvo pastatyti žymių režisierių (Henriko Vancevičiaus, Jono Vaitkaus ir kitų) spektakliai. 1957 m. su H.Vancevičiaus režisuota tragedija „Herkus Mantas“, į teatrą atėjo dramaturgas J.Grušas, padaręs didelė įtaką savo meto dramaturgijai. Šiame teatre taip pat gimė legendinis spektaklis – S.Motiejūno režisuota K.Borutos „Baltaragio malūno“ inscenizacija (1966).

Kauno valstybinis dramos teatras patenka į urbanistinės vertybės Kauno miesto dalies, vadinamos Naujamiesčiu, teritoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais