2014 09 30

Kunigas Andrius Narbekovas ir ginekologas Vytautas Klimas susikibo dėl abortų

Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos studijų centro vadovas, kunigas, chirurgas Andrius Narbekovas teigia, kad medikamentinis abortas pavojingas ir net nepriimtinas teisine prasme, o gydytojas ginekologas Vytautas Klimas sako, kad medikamentinis nėštumo nutraukimas medicininiu požiūriu yra tinkamas ir geras. Medikai apie tai diskutavo „Žinių radijo“ eteryje.
Kunigas Andrius Narbekovas
Kunigas Andrius Narbekovas / Youtube.com stopkadras

„Tai yra ankstyvo nėštumo nutraukimo būdas, kuris turi savo indikacijas, kuris yra patikimas, geras ir naudojamas daugelyje Europos šalių“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė V. Klimas.

Pasak jo, nėštumo nutraukimo skaičių padidina ne nėštumo nutraukimo būdas, o tai, ar moterys turi galimybę saugiai ir efektyviai planuotis savo nėštumą.  

„Tos šalys, kurios bando administracinėmis priemonėmis sumažinti abortų skaičių – uždraudžia abortus, tam tikrus nėštumo nutraukimo būdus – abortų poreikio nesumažina, sumažina tik abortų prieinamumą. Tai skriaudžia tas moteris, kurios neplanuotai pastojo, kad sukeltų joms kuo daugiau problemų“, – sakė V. Klimas.

Tos šalys, kurios bando administracinėmis priemonėmis sumažinti abortų skaičių – uždraudžia abortus, tam tikrus nėštumo nutraukimo būdus – abortų poreikio nesumažina.

A. Narbekovas sakė, kad kaip medikas galįs pasakyti, jog medikamentinis abortas negali būti alternatyva chirurginiam abortui.

„Turime komplikuotą situaciją dėl medikamentinio aborto. To preparato, kuris skirtas nėštumui nutraukti, instrukcijoje teigiama, kad reikalingas kitas preparatas, kuris yra būtinas ir kuris nėra registruotas Lietuvoje. Tad grynai iš teisinės pusės naudoti preparatus, kurie naudojami ne pagal indikaciją, yra nepriimtina, nesaugu ir to negalėtų būti“, – laidoje kalbėjo A. Narbekovas.

Jis pridūrė, kad medikamentinis abortas netinka iki 12 savaičių nėštumui, jis būtų neefektyvus, todėl, anot jo, ir negali būti pateikiamas kaip alternatyva chirurginiam abortui. Be to, medikamentinio aborto komplikacijos, kalba A. Narbekovas, yra labai pavojingos:

„Ten, kur yra medikamentinis abortas legalus, yra moterų mirčių dėl įvairių komplikacijų. Viena iš pagrindinių – kraujavimas, būna kraujo užkrėtimas ir kitos komplikacijos“, – kalbėjo A. Narbekovas.

Seime yra buvę pateikta įstatymo projektų dėl reprodukcinių teisių, bet Seimas jiems nepritarė. Iki šiol nesėkmingos buvo ir iniciatyvos įstatymu uždrausti abortus. Šiuo metu šalyje abortai leidžiami ne vėliau kaip iki 12 nėštumo savaitės pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų