Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 10 01

Kuo skiriasi politinio pasitikėjimo ir karjeros valstybės tarnautojai?

Pagrindinis skirtumas, skiriantis politinio pasitikėjimo ir karjeros valstybės tarnautojus, yra priėmimo į darbą būdas ir darbo trukmė. Politinio pasitikėjimo tarnautojai pradeda ir baigia dirbti kartu su politiku, o karjeros darbuotojai gauna darbą dalyvaudami konkurse ir jis yra neterminuotas. Taip sako Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pavaduotojas Edvardas Žukauskas.
Diplomatai
Tarnautojas. Asociatyvi nuotr. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Ministras

LRT RADIJO klausytojas domisi valstybės tarnyba. „Kuo skiriasi politinio pasitikėjimo ir karjeros valstybės tarnautojai?“ – teiraujasi jis.

„Politinio asmeninio pasitikėjimo tarnautojai ateina padėti dirbti politikui jo įgaliojimų laikui. Pvz., suformuojama vyriausybė ir ministras gali pasikviesti konkretų žmogų dirbti viceministru. Paprastai tai būna tos pačios politinės partijos atstovai.

Politinio pasitikėjimo tarnautojas gali būti ministro ar ministro pirmininko patarėjas, prezidento ar Seimo pirmininko patarėjas. Savivaldos lygmenyje tai yra savivaldybių administracijų vadovai, administracijų vadovų pavaduotojai“, – aiškina E. Žukauskas.

Karjeros tarnautojai dažniausiai priimami paskelbus viešą konkursą.

Anot specialisto, karjeros tarnautojai dažniausiai priimami paskelbus viešą konkursą, kuriame keli pretendentai varžosi tarpusavyje, kuris iš jų yra geresnis, ir vėliau yra priimami neterminuotam laikui. Priimti į karjeros valstybės tarnybą jie gali būti perkeliami į kitas pareigas ar paaukštinami, priklausomai nuo darbo rezultatų. Tai yra stabilesnė valstybės tarnybos dalis.

„Politinio pasitikėjimo tarnautojai pradeda ir baigia dirbti kartu su politiku. Pasibaigus politiko įgaliojimų laikui ar jam atsistatydinus dėl kokių nors priežasčių, kartu su juo išeina ir politinio pasitikėjimo tarnautojai.

Kai kuriose valstybėse politinio pasitikėjimo tarnautojai yra priskiriami prie politikų. Mūsų šalyje ši grupė yra laikoma valstybės tarnautojais“, – tikina E. Žukauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos