Šių darbų tikslas – išsaugoti reikšmingą Lietuvos kultūros paveldą ir gauti skaitmeninius bažnyčios išorės bei vidaus brėžinius. Parengti bažnyčios skaitmeninį išorės ir vidaus atvaizdą nusprendė ne pelno organizacija „CyArk“.
Kaip ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė inžinierius iš Vokietijos Erwinas Christoforis, bažnyčioje darbai tęsis iki savaitgalio, o galutinis rezultatas – virtuali trimatė bažnyčios versija – bus baigta po trijų mėnesių. Ketinama parengti trimatį bažnyčios modelį, po kurį bus galima žvalgytis kompiuteriu, panašiai kaip kompiuteriniame žaidime.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Inžinierius iš Vokietijos Erwinas Christoforis |
Dalį bažnyčios modelio bus galima rasti „CyArk“ interneto tinklalapyje adresu CyArk.org.
Inžinieriai neatmeta, kad bažnyčioje atlikus lazerinį skenavimą bus atrasta iki šiol nežinomų erdvių.
Šv.Onos bažnyčia – vienas iš 500 svarbių pasaulio objektų, kuriuos skaitmeniniu pavidalu numato atkurti „CyArk“.
Pasitelkus skanavimo lazeriu technologiją jau yra įamžinti Pizos bokštas Italijoje, Beauvais‘io katedra Prancūzijoje, Romėnų vonios Vokietijoje, Pompėjos miestas Italijoje, pasaulio stebuklas Čičen Ica – majų šventyklos miestas, pirmoji portugalų sostinė Brazilijoje Salvador da Bahia ir kt.
Anot E.Christoforio, tirti bažnyčią nuspręsta ne tik dėl įspūdingos architektūros, bet dar ir dėl to, kad neišliko šio pastato brėžinių.
Šio projekto vertė – apie 20 tūkst. eurų (69 tūkst. Lt).