2024 12 03

Kuršių marių taršos byloje baigta skelbti bylos medžiaga

Šiandien Šiaulių apygardos teismas tęsė nagrinėti Kuršių marių taršos bylą – pasibaigus anksčiau šią bylą nagrinėjusio teisėjo kadencijai, bylą nagrinėja paskirtas kitas teisėjas. Baigta skelbti (garsinti) visa 132 tomus sudarančios bylos medžiaga. Kitas teisiamasis posėdis paskirtas gruodžio 5 dieną.
„Grigeo“ nuotr.
„Grigeo“ nuotr.

Įvykusiame teisiamajame posėdyje bylą nagrinėjantis teisėjas advokatus, visus proceso dalyvius pasveikino su šiandien šalyje minima Lietuvos advokatūros diena, visiems palinkėjo visokeriopos sėkmės.

Posėdyje naujų prašymų teismui pateikta nebuvo. Artimiausiame teisiamajame posėdyje teismas numato pereiti prie proceso dalyvių anksčiau pateiktų prašymų nagrinėjimo, tarp kurių prašymai kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą. Teismui yra pateikta ir naujų prašymų apklausti papildomus liudytojus.

Anksčiau įvykusiuose teisiamuosiuose posėdžiuose teismas iš naujo pradėjo įrodymų tyrimą, valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė sutrumpinta tvarka paskelbė kaltinamąjį aktą, baigė specialistų apklausas, numatyti liudytojai apklausti dar anksčiau. Tik viena kaltinamoji pasakė, kad savo kaltę pripažįsta iš dalies, kiti kaltinamieji pareiškė, kad šiuo metu dėl savo kaltės nepasisakys.

Ankstesnės sudėties teismo apklausti liudytojai, civilinio ieškovo atstovės, specialistės teismo nebus apklausiami, nebent byloje paaiškėtų naujos aplinkybės, dėl kurių reikėtų pakartotinai apklausti jau anksčiau apkaustus asmenis.

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukusioje baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamąjį aktą sudaro daugiau kaip 300 lapų, tarp kaltinamųjų esantys „Grigeo“ grupės pagrindinis akcininkas G.P., dabartinis Klaipėdos įmonės vadovas T.E. bei dar trys ankstesni šios įmonės vadovai yra kaltinami tuo, kad veikdami organizuota grupe piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, sistemingai pažeidinėjo teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles, klastojo dokumentus. Ikiteisminis tyrimas pradėtas, kai buvo įtarta, jog į Kuršių marias patenka nevalytos gamybinės nuotekos, taip pat įtarus, kad su tuo susijusi minėtos bendrovės dokumentacija galbūt yra klastojama.

Šioje didelės apimties byloje yra daugiau kaip 20 tūkstančių dokumentų, apklaustų įtariamųjų, liudytojų duomenys, įvairių ekspertų išvados, papildomi dokumentai bei kiti tyrimui reikšmingi duomenys. Gamtai padarytą turtinę žalą nustatė Aplinkos apsaugos departamentas, kuris pareiškė įmonei daugiau kaip 48 milijonų eurų civilinį ieškinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų