Kaliningrado mokslininkai sutrikę, jie kol kas tik spėlioja, iš kur pakrantėje atsirado šviesi puri masė, labai panaši į parafiną.
Sankaupų dydis – gana įspūdingas, jos siekia 20–30 cm. Tokia neaiškios medžiagos, panašios į parafiną, juosta tęsiasi ištisus kilometrus. Zelenogradsko gyventojai spėlioja, kas tai: naftos produktai ar gamtos išdaiga.
Vietiniai gyventojai juokauja, kad iš dangaus nusileido ateivis ir „pridirbo“.
Jūrų muziejaus „AtlantNIRO“ mokslinis bendradarbis Jefimas Kukujevas sako, kad į pakrantę išmesta masė kiek panaši į medūzas. Vis dėlto, jo nuomone, tai ne gyvis, o cheminės reakcijos rezultatas. Tačiau mokslininkas siūlo neskubėti ir palaukti tyrimų rezultatų.
Kaliningrado žiniasklaida praneša, kad panašių sankaupų rasta ir kituose pajūrio miestuose.
Lietuvos specialistai apie šiuos teršalus nežino
Pakalbinti Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Neringos miesto agentūros darbuotojai teigė apie teršalus Lietuvos teritoriniuose vandenyse ar Kuršių nerijos pakrantėje nieko nežinantys. Tokią informaciją pirmąkart iš 15min.lt išgirdo ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovas Tomas Tukačiauskas.
Jis sakė, jog pasitvirtinus, kad Kuršių nerijos pakrantėje yra parafino dalių, tai būtų jau ne pirmas toks atvejis. Departamento specialistai dar šią žiemą graibstė parafino gabalus ir skystą šios neorganinės medžiagos masę iš Lietuvos pajūrio. „Pasitaiko atvejų, kai pajūryje aptinkame parafino. Tikėtina, kad jis gali būti išmestas iš praplaukiančių laivų, kitas įtarimas, kad atkeliauja iš naftos gręžinio. Šių metų pradžioje Kuršių nerijos pakrantėje buvo rasta medžiagos ir nustatyta, kad tai parafinas“, – sakė T.Tukačiauskas.