„Grįžtu namo. Esu tik žmogus. Su savo silpnybėmis ir stiprybėmis. Matau, kad žmonės aplinkui atsimerkę, noriu, kad ir Klaipėda atsimerktų, todėl keliu savo kandidatūrą į Klaipėdos miesto merus“, – rašo E.Masiulis.
Į politiką grįžtantis E.Masiulis pripažįsta, kad į Klaipėdą parsiveš ir savo „gyvenimo kuprą“, tačiau tikina žinantis, kad yra teisus, todėl priėmęs sprendimą siekti mero posto.
„Žmonės atsipalaidavę ir linksmi, nesiskolinantys iki kitos algos, politikai garbingi ir atviri, nemeluojantys, net jeigu buvo sutikę velnią, verslininkai, siekiantys garbingo pelno ir dar kylantys žaliais buliais į viršų, ir dronai atnešantys rinkėjo pažymėjimą. Tokia Klaipėda bus. Atsimerkusi Klaipėda“, – rinkėjams prisistato kyšininkavimu kaltinamas politikas.
Beje, jis dar paklausia, ar laimingai Klaipėdoje mirkčioja šviesoforai.
Tikslas – neliečiamybė?
Pats E.Masiulis yra ne kartą sakęs, kad norėtų, jog politinės korupcijos byla, kurioje jis kaltinamas, būtų kuo greičiau išnagrinėta.
Tačiau, jei taps kandidatu į merus, E.Masiulis gali procesą sulėtinti, nes įgis teisinę neliečiamybę.
Vyriausioji rinkimų komisija turės spręsti, ar ją panaikinti ir leisti teismui tęsti bylos nagrinėjimą.
Pačiam E.Masiuliui klausimo, kodėl priėmė sprendimą siekti Klaipėdos mero posto, užduoti nepavyko. Telefonu jis neatsiliepė.
Konkurentai – du buvę kolegos
Pasirinkimas liberaliai mąstantiems rinkėjams po E.Masiulio sprendimo dar padidės. Varžytis dėl Klaipėdos mero posto jau yra nutarę dabartinis meras, buvęs liberalas Vytautas Grubliauskas ir Liberalų sąjūdžio narys, parlamentaras Simonas Gentvilas.
S.Gentvilas sako, kad E.Masiulio sprendimas – netikėtas ir blogas.
„Stebiuos, kad ne į prezidentus žmogus kandidatuoja, jei taip gerai save vertina. Kiekvienas turi teisę kandidatuoti, bet man atrodo, kad žmogus, kuris turi su teisėsauga problemų ir klausimų, į kuriuos visuomenei negali atsakyti... Kaip jis valdys miestą? Iš politikos lyg ir buvo pasitraukęs, tai man atrodo, kad žmogus ir nelabai turi politinės ateities.
Liberalams tai tik priešas gali linkėti tokio susiskaldymo, kai jie turi ne tik esamą merą, kuris iš partijos išėjo, bet dar ir buvusį partijos pirmininką, kaltinamą korupcija. Konkurentų dovana, kaip sakant“, – komentavo S.Gentvilas.
V.Grubliauskas pripažino girdėjęs gandų, kad E.Masiulis svarsto dalyvauti savivaldos rinkimuose, tačiau, kad nutarė siekti Klaipėdos miesto mero posto, dabartiniam uostamiesčio vadovui – staigmena.
„Kiekvienas žmogus turi teisę priimti savo sprendimus, kad ir kaip nesuprantami jie kitiems atrodo. Suprantančių tokio sprendimo prasmę ir esmę turbūt šiandien mažiau nei nesuprantančių. Aš irgi nesuprantu“, – kalbėjo V.Grubliauskas.
Klausiamas, ar E.Masiulis patrauks ir jo rinkėją, V.Grubliauskas pripažino, kad liberaliam klaipėdiečiui teks nulemti politines liberalų ateities kryptis.
„Aš nežinau, kuriuos rinkėjus jis atims, kuriuos prisitrauks. Matyt, čia unikalus atvejis Lietuvos politikos istorijoje bus“, – kalbėjo Klaipėdos meras.
Politologas: E.Masiulis bando nukreipti dėmesį
Politologas Lauras Bielinis E.Masiulio užmojį tapti Klaipėdos meru įvertino skeptiškai. Anot politologo, E.Masiulis siekia ne mero kėdės, o nukreipti dėmesį nuo toliau tebesitęsiančio vadinamosios „MG Baltic“ bylos teisminio procese, kuriame kaltinimai pareikšti jam, dar keturiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims, rašo Lrt.lt.
„Aš nemanau, kad jis pasiektų šito rezultato, bet šis žingsnis, greičiausiai, sumąstytas ne tam, kad jis taptų Klaipėdos meru, o tam, kad su tuo veiksmu užgožtų informacinį šešėlį, kuris jį dabar slegia“, – komentavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) politologas.
Paklaustas, ar E.Masiulis dar gali kada nors tikėtis grįžti į politiką, L.Bilienis apsvarstė du galimus scenarijus: pirmąjį – jei teismas pripažins E.Masiulį kaltu ir antrąjį – jei šiuo metu kaltinamųjų suole sėdintis buvęs politikas bus išteisintas.
„Teoriškai žiūrint, ko gero, jam nevertėtų eiti daugiau į politiką, nes reputacija nepataisomai sugadinta. Jeigu pasibaigus teismui bus nuosprendis jo atžvilgiu, tada manyčiau, kad ta reputacija bus galutinai sužlugdyta. O jei po teisminių procesų jis bus išteisintas, manau, viskas priklausys nuo jo galimybių ir resursų bei pačių Klaipėdos miesto gyventojų žvilgsnio į jį, kaip politiką, kuris praėjo visus pragaro ratus“, – Lrt.lt sakė L.Bielinis.
Vertindamas E.Masiulio konkurentus, L.Bielinis tikino, kad rinkimus galėtų laimėti dabartinis meras, su sąlyga, jei veiks aktyviai ir sugebės įrodyti rinkėjams, kad jis geriausias.
„Šiuo atveju, kai kurie kandidatai yra pakankamai ryškūs ir yra vienodi pagal potencialą ir galimybę laimėti. Vien tai, kad V.Grubliauskas ir šiandien yra meras, yra pademonstravęs save, o kiti dar nebuvo merais, manau, kad tai yra jo savotiškas pliusas ir resursas“, – svarstė politologas.
Pasuko į verslą
Po 2016 m. gegužės dvyliktosios, kai jo namuose buvo rastas ketvirtis milijono nedeklaruotų eurų, E.Masiulis iš aktyvios politikos buvo pasitraukęs ir pasukęs į verslą. 15min rašė, kad E.Masiulis vadovauja įmonei „Versanus“.
Vienas iš jo verslo klientų buvo už atskiros frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje įkūrimą iš Liberalų sąjūdžio išmestas turtingas verslininkas Vidmantas Martikonis. Dabar V.Martikonis Vilniaus taryboje dirba „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijoje.
Registrų centrui pateiktais duomenimis, per praėjusius metus „Versanus“ gavo beveik 81 tūkst. pajamų. Dviejų – trijų darbuotojų algoms įmonė išleido beveik 36 tūkst. eurų. Galiausiai metus ji baigė su 16 tūkst. eurų pelnu.
Tačiau pastaruoju metu E.Masiulis aktyviai siekė atsiimti bent 3 tūkst. eurų, paimtų per kratas. Teismas nutarė pinigų E.Masiuliui neatiduoti.
15min primena, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla, kurioje E.Masiulis kaltinamas iš buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento paėmęs 106, 2 tūkst. eurų kyšį.