„Lietuvos žinių“ kalbintas ministras teigia, kad į nepageidaujamų asmenų sąrašą svarstoma įtraukti Dūmos narius, kurie buvo išrinkti aneksuotame Kryme. Jeigu diskusijos ES dėl to užtruks, neatmetama galimybė, kad mūsų šalis įves nacionalines sankcijas.
„Tai turi daugiau simbolinę nei praktinę reikšmę. Neslėpsime – būtų kur kas veiksmingiau, jeigu būtų europinis sprendimas. Tačiau nacionalinis sprendimas taip pat yra signalas“, – įsitikinęs L. Linkevičius.
Į nepageidaujamų asmenų sąrašą svarstoma įtraukti Dūmos narius, kurie buvo išrinkti aneksuotame Kryme.
Ministras pabrėžia, kad iš vadinamojo Savčenko sąrašo, kuriame balandį buvo įtraukti 46 asmenys, neišbrauktas nė vienas, kadangi Rusijai paleidus šalyje kalintą pilotę Nadiją Savčenko toliau neteisėtai kalinami kiti ukrainiečiai – Olegas Sencovas, Aleksandras Kolčenka bei kiti.
„Todėl nusprendėme nekeisti sąrašo, nes tam nėra priežasčių. Priešingai, svarstome ir diskutuojame Europos Sąjungoje (ES) dėl galimų papildomų sankcijų, ypač po vadinamųjų rinkimų aneksuotame Kryme“, – pažymėjo L.Linkevičius.
N.Savčenko šių metų buvo nuteista kalėti 22 metus dėl to, jog prisidėjo prie dviejų rusų žurnalistų nužudymo, ji visąlaik neigė savo kaltę ir sakė, kad buvo pagrobta separatistų. Po dvejų metų kalėjimo gegužę ji buvo iškeista į du Ukrainoje kalintus Rusijos karius.
Rusija Ukrainos Krymo regioną aneksavo 2014 metais. Į regioną Maskva pasiuntė tūkstančius specialiųjų pajėgų karių, jie užėmė Ukrainos bazes, o regione buvo skubiai surengtas vadinamasis referendumas. Šio balsavimo rezultatų tarptautinė bendruomenė nepripažino.
Nepageidaujamų asmenų sąrašai Lietuvoje nėra vieši.