Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 05 10 /17:24

L.Linkevičius: naujas Lietuvos ir Japonijos santykių etapas remsis aukštosiomis technologijomis

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 10 dieną baigdamas darbo vizitą Japonijoje susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Fumio Kishida. Apžvelgę pastaraisiais metais besiplėtojančius Lietuvos ir Japonijos ryšius, ministrai sutarė toliau juos stiprinti politinėje, saugumo, ekonominėje, mokslo ir inovacijų srityse, taip pat artimiausiu metu pasirašyti Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį.
Žmonės mojuoja Japonijos vėliavomis
Žmonės mojuoja Japonijos vėliavomis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Lietuvos ir Japonijos santykiai įgavo pagreitį ir vystosi labai sparčiai ne tik vyriausybių, bet ir verslo, miestų, sportininkų lygmenyje, todėl vyriausybės turi ir toliau nuolat remti šias pastangas“, – trečiadienį išplatintame pranešime teigė L.Linkevičius.

Artimiausiu metu bus pasirašytas Lietuvos ir Japonijos susitarimas dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Japonija, pradėjusios kurti santykius istorinių ir žmogiškų ryšių pagrindu, pereina į naują santykių etapą, kuriame dominuos aukštosios technologijos.

„Su kolega Japonijos užsienio reikalų ministru aptarėme tolesnius žingsnius, prisidėsiančius prie dvišalių santykių gilinimo – artimiausiu metu bus pasirašytas Lietuvos ir Japonijos susitarimas dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, taip pat pradėsime derybas dėl darbo atostogaujant susitarimo pasirašymo“, – po susitikimo pažymėjo L.Linkevičius.

Ministrai apsikeitė įžvalgomis apie svarbiausius regioninius įvykius. L.Linkevičius pakvietė kolegą apsilankyti Lietuvoje kitąmet, kai bus minimas modernios valstybės šimtmetis.

Kituose susitikimuose Tokijuje ministras akcentavo atsiveriančias naujas galimybes Lietuvai ir Japonijai plėsti ekonominį bendradarbiavimą.

Susitikime su įmonės „JTB“ prezidentu ir vykdančiuoju direktoriumi Hiromi Tagawa, kuris taip pat yra kelionės agentų asociacijos JATA (Japan Association of Travel Agents) prezidentas, buvo akcentuojama, kad nepaisant didelio geografinio atstumo, Lietuvą ir Japoniją glaudžiai sieja kultūrinis artumas, taip pat istorinis Čiunės Sugiharos paveldas, kuris ir šiandien prisideda prie šalių ryšių plėtojimo, ypač turizmo srityje.

URM nuotr./Linas Linkevičius Japonijoje
URM nuotr./Linas Linkevičius Japonijoje

L.Linkevičius pastebėjo, kad lietuvių sukurtų technologijų, pavyzdžiui „WiderFi“, atėjimas į Tekančios Saulės šalį, suteikia šalims galimybes bendradarbiauti inovatyviai – plėtoti naujai kartai, multimedijos technologijomis besinaudojantiems keliautojams skirtus turizmo produktus.

Ministras, susitikęs su įmonės „NTT data“ vykdančiuoju prezidentu Kazuhiro Nishihata ir „NTT communications“ vyriausiuoju viceprezidentu Takanobu Maeda, kvietė juos atvykti į Lietuvą ir įsitikinti puikiomis sąlygomis čia plėtoti verslą.

„Lietuva pirmauja pasaulyje pagal informacinių ir ryšių technologijų (IRT) paslaugų verslui ir interneto infrastruktūrą, šio mūsų sektoriaus paslaugų kokybė yra viena iš geriausių Europos Sąjungoje. Tikimės, kad nuo šiol pradėsime aktyviai bendradarbiauti IRT srityje, ir ne tik Japonijoje“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Dienos pabaigoje jis taip pat susitiko su Japonijos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir lietuvių bendruomenės atstovais. Renginio metu L.Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Japonijos ir Lietuvos parlamentarų draugystės lygos pirmininką Hirofumi Nakasone.

„Draugystės lygos vadovo indėlis į Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą yra neišmatuojamas – jo dėka tarpparlamentiniai mūsų šalių ryšiai yra tvirti ir intensyvūs, o asmeninis įsitraukimas gilinant Lietuvos ir Japonijos ryšius mokslo srityje itin praturtina dvišalį mokslinį bendradarbiavimą“, – kalbėjo L.Linkevičius.

Japonija per pastaruosius metus tapo viena pagrindinių Lietuvos partnerių Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Pagal 2016 m. duomenis, Japonija yra pirmoji eksporto rinka lietuviškoms prekėms Azijoje. Japonija taip pat yra pirmaujanti rinka atvykstamojo turizmo sektoriuje bei svarbiausias partneris regione mokslo ir inovacijų srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos