Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 03 12

L.Linkevičius: sprendžiant dėl „Huawei“ reikia laikytis įstatymų

Kinijos technologijų milžinei „Huawei“ sulaukiant JAV ir Europos pareigūnų įtarimų dėl galimų saugumo spragų ar šnipinėjimo, Lietuvos užsienio reikalų ministras teigia, kad saugumo situaciją būtina vertinti atsakingai, tačiau kartu reikia laikytis teisės principų.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Huawei“ turi teisę dalyvauti, šiuo metu bent jau tokia teisinė bazė, tarptautiniuose konkursuose. Mes esame teisinė valstybė ir tuomet, kai atitinkamos institucijos priims kitus sprendimus, tai bus kiti sprendimai. Mes dabar matome komentarus iš JAV, įspėjančius, ir iš tikrųjų jie turi tam pagrindo, matyt. (...) Kol kas ši kompanija, kaip ir visos kitos, dalyvauja rinkoje ir pagal tam tikrus kriterijus priimami sprendimai“, – Žinių radijui sakė Linas Linkevičius.

Pasiteiravus, kaip vertina krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pareiškimą, kad krašto apsaugos sistemoje „Huawei“ technologijų nebus, L.Linkevičius argumentuoja, jog kompanija nėra įtraukta „į jokius sąrašus“. L.Linkevičius pabrėžė neturintis galių priimti vienašališkų politinių sprendimų dėl „Huawei“ jam pavaldžiose institucijose.

A.Gavėno/15min nuotr./„Huawei“ pristatymo užsklanda
A.Gavėno/15min nuotr./„Huawei“ pristatymo užsklanda

„Neturiu tokių galių. Aš asmeniškai gal ir turiu nuomonę šiuo požiūriu ir manau, kad irgi reikia į tai labai atidžiai atsižvelgti, ypač tose institucijose, kur turi reikalų su saugumo, gynybos, užsienio reikalais. Iki šiol to nebuvo padaryta ir manau, kad tai nėra gerai. Tai aš taip vertinu situaciją, kritiškai. Tačiau kartu noriu pastebėti, kad visa tai turi spręstis teisiniu keliu, ne pareiškimais“, – sako L.Linkevičius.

Į klausimą, kaip vertina Kinijos politines ir ekonomines ambicijas, ministras teigė, kad Kinijos aktyvumas matyti visame pasaulyje ir Lietuva nėra išimtis.

„Turime tam tikrų saugiklių. Ir jeigu kalbėtume apie investicijas iš tos šalies, vėlgi, ekonominį bendradarbiavimą, tai tie segmentai, kurie yra mūsų strateginės svarbos, – turime tam tikrą filtrą ir mūsų kolegos kinai žino tas taisykles, kad nėra tai visiškai „žalia šviesa“ be jokių kliūčių daryti tas investicijas. Ypač yra ribojama, jeigu kalbame apie strateginius sektorius“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos žvalgyba vasario pradžioje perspėjo, kad šalyje vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos. Kinijos šnipinėjimą grėsme nacionaliniam saugumui Lietuvos tarnybos įvardijo pirmą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai