Tokiems žingsniams lenkus išprovokavo vis labiau politikų eskaluojamas požiūris esą lenkai į šalį atvyksta tik dėl pašalpų ir tokiu būdu kenkia ekonomikai. Londono lenkų bendruomenė tvirtina, kad darbštūs imigrantai britų ūkį augina, o ne griauna.
„Streikas – tai būdas parodyti, kad imigrantai yra labai svarbi Didžiosios Britanijos dalis. Mes norime pabrėžti, kad čia esame ir norime būti suprasti, vertinami“, – laikraščiui „The Independent“ sakė streiko idėją remiantis Tomaszas Kowalskis, leidinio „Polish Express“ redaktorius.
Verčiau duoti kraujo
Tačiau ne visa lenkų bendruomenė mano, kad streikas – geriausia išeitis.
Vos paskelbus apie jo organizavimą, dalis Didžiosios Britanijos lenkų pasiūlė kitą idėją. Užuot streikavus, jie siūlo lenkams aukoti kraujo. Šią mintį parėmė ir oficiali Didžiosios Britanijos lenkų sąjunga.
„Manome, kad streikas gali būti žalingas patiems darbuotojams, nes gali sulaukti neigiamo darbdavių požiūrio ir dar labiau paaštrinti neigiamas nuotaikas lenkų atžvilgiu“, – teigė bendruomenės pirmininkas Tadeuszas Stenzelis.
Todėl, pasak jo, kur kas naudingiau bus, jei Didžiosios Britanijos lenkai duos kraujo, nusifotografuos ir paskelbs apie tai socialiniuose tinkluose su užrašu #Polishblood.
Akcijoje dalyvausiantys pasižymėjo 2 tūkst. žmonių.
Išvis Didžiojoje Britanijoje gyvena beveik 700 tūkst. lenkų tautybės žmonių.
Jei ketvirtadienį lenkų streikas įvyks, jis bus pirmasis užsieniečių darbuotojų streikas visoje Didžiosios Britanijos istorijoje.