Dabartiniame Seime LLRA-KŠS turi aštuonių narių frakciją: penki parlamentarai išrinkti pagal sąrašą, trys – vienmandatėse apygardose. Nemenčinės apygardoje antrajame ture į Seimą buvo išrinkta Rita Tamašunienė, ten pat kandidatuojanti ir dabar, o pirmajame net du šios partijos atstovai: Leonardas Talmontas Šalčininkų-Vilniaus apygardoje ir Česlavas Olševskis Medininkų.
Pastarasis ir šiuose rinkimuose tikisi pergalės ten pat. O štai L.Talmontas savo vietą vienmandatėje apygardoje užleido Šalčininkų rajono savivaldybės vicemerei Beatai Petkevič, jis pats iš viso nedalyvauja rinkimuose.
LLRA-KŠS sąrašo lyderiu kiek netikėtai tapo Zbignevas Jedinskis, ne kartą pagarsėjęs savo pareiškimais apie demokratinius procesus Ukrainoje ir Baltarusijoje.
Partijos, kažkokie judėjimai ir panašiai. Bet mums tai per daug netrukdo, nes mes visų pirma turime ištikimą rinkėją.
Džiaugiasi ištikimybe
Ši partija 2020 metų Seimo rinkimuose sulaukė itin agresyvios kampanijos prieš. Tačiau jos lyderis Valdemaras Tomaševskis įsitikinęs, kad frakciją Seime jiems pavyks išlaikyti, o oponentų esą būna visada: „Partijos, kažkokie judėjimai ir panašiai. Bet mums tai per daug netrukdo, nes mes visų pirma turime ištikimą rinkėją. Visų antra – turime labai didelį įdirbį, ypač paskutinėse kadencijose Seime. Kartais mes užduodame toną, kai socialiniai mūsų projektai įgyvendinami, kaip nemokami vaistai senjorams, šeimų kortelė, diferencijuoti mokesčiai.
Po pirmo balsavimo buvo pritarta tryliktai pensijai. Mes pasiruošę tęsti šituos projektus, daryti sprendimus.“
Pirmi paaiškėję rezultatai nerodė, kad LLRA-KŠS peržengė 5 proc. ribą, tačiau V.Tomaševskis dėl to geros nuotaikos neprarado: „Čia dar tik dalis apylinkių, Vilniaus apskritai nebuvo, tai manau, viskas bus gerai. Tai, kad buvo per 4 proc., rodo, jog mes turime tiek pat rinkėjų, kaip įprastai. Kartais būna truputį mažiau absoliučiais skaičiais, nes aktyvumas būna skirtingas. Bet ir rinkėjų sumažėjo, kaip žinia.“
Stiprūs Vilniuje, bet atsargūs
Tai, kad rinkėjai šiuose Seimo rinkimuose aktyvesni buvo didžiuosiuose miestuose, o ne kaimiškose vietovėse, V.Tomaševskis vertino atsargiai.
„Mes visada turime stiprią poziciją Vilniuje, bet mes nežinome, kas čia buvo aktyvesnis, tai galimai galėjo būti ir ne mūsų rinkėjas, sunku atsakyti. O kaimiškose vietovėse dabar keičiasi rinkėjas, atvažiuoja nauji žmonės į Vilnių, Vilniaus apskritį. Jau galima sakyti, kad Vilniaus apskrityje gyvena trečdalis Lietuvos. Mes negalime čia kažkokios išvados daryti, bet ten, kur pastovus rinkėjas gyvena, didelių pokyčių nėra, ten laimime užtikrintai – gauname 60, 70 proc. balsų, kai kuriose apylinkėse net 80 proc.“, – kalbėjo V.Tomaševskis.
Mes visada turime stiprią poziciją Vilniuje, bet mes nežinome, kas čia buvo aktyvesnis, tai galimai galėjo būti ir ne mūsų rinkėjas, sunku atsakyti.
Anot LLRA-KŠS lyderio, jie gerai vertina darbą su „valstiečiais“, todėl matytų galimybių jį ir tęsti. Tačiau esą valdžios nesivaiko, buvimas valdančioje daugumoje jiems tėra įrankis, nes partija nebijo dirbti ir opozicijoje.
„Mums nesvarbu turėti postus, o svarbu ką nors nuveikti“, – tikino V.Tomaševskis, neslėpdamas, kad aštuonių parlamentarų frakciją tikisi išlaikyti. Esą galbūt kelis parlamentarai bus išrinkti jau pirmajame ture.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų pirmajame ture siekė 47,6 proc. – trimis procentiniais punktais mažiau nei prieš ketverius metus.