Moteris sako, kad neatsakingos šnekos apie homoseksualumą ir patyčios apskritai yra labai blogai, kalbant apie LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys – 15min.lt) paauglius.
„Tai užnuodija gyvenimą, sukelia depresiją, mintis apie savižudybę. Neįtikėtina, kad kol kas su šia problema nekovojame, kai turime tiek nelaimingų vaikų ir savižudybių. Kai kuriose mokyklose mokytojos ar direktorės atvirai homofobiškos. Pakanka, kad vaikas būtų išvadintas gėjumi ar lesbiete, net nereikia tokiu būti, ir jau prasideda patyčios“, – argumentus, kodėl visiems tėvams kova su homofobija turėtų rūpėti, vardija Laura.
Moterys bijo, kad Lietuvoje nepripažins motinystės, ignoruos vaikų gimimo liudijimus, pavardes, gal net bandys atimti, jei biologinei mamai kas nutiktų, – išgyvenimais dalijasi Laura.
Moteris dažnai pagalvoja apie emigraciją. Neretai draugai tai siūlo, tačiau Laura iš tų, kurių šaknys gilios ir kuriems reikėtų save išsirauti bei persodinti.
„Kartais net supykstu – tiek daug šnekame apie judėjimo laisvę Europos Sąjungoje, o kaip gi teisė sugrįžti į tėvynę?
Žinau moterų porų, kurios užsienyje susituokusios, augina vaikus. Į Lietuvą norėtų grįžti, tačiau bijo. Bijo, kad nepripažins motinystės, ignoruos vaikų gimimo liudijimus, pavardes, gal net bandys atimti, jei biologinei mamai kas nutiktų“, – išgyvenimais dalijasi Laura, tikėdama, kad kažkada turėsime „nejudėjimo“ laisvę – gyventi savo valstybėje kaip ir visi kiti – ne rūsyje, kur nuolat siūlo slėptis, o lygiomis teisėmis.
LAUKITE TĘSINIO: specialistų komentarai, su kokiomis problemomis susiduria vaikai, kurių tėvai homoseksualūs.