„Mūsų tikslas yra pasikviesti partijos aktyvą, visų skyrių pirmininkus ir kartu aptarti situaciją. Juk negaliu aš su pirmininku Remigijumi Šimašiumi dviese spręsti tų dalykų“, – posėdžio išvakarėse sakė liberalų frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.
„Tai bus ir nuotaikų patikrinimas, ir siūlymų išklausymas“, – pridūrė jis.
Tyrėjai penktadienį pareiškė įtarimus dėl stambaus masto kyšininkavimo ir prekybos poveikiu Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui.
Tyrėjai penktadienį pareiškė įtarimus dėl stambaus masto kyšininkavimo ir prekybos poveikiu Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui.
Teisėsauga įtaria, kad partijos naudai kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, eksliberalas Šarūnas Gustainis.
Dar vieno įtariamojo šioje byloje – narystę Liberalų sąjūdyje suspendavusio Seimo nario Gintaro Steponavičiaus – veiklos prokurorai su nauda partijai nesieja.
Liberalų sąjūdis susikūrė 2006 metais, kai tuometinė šios partijos vadovybė atsiskyrė nuo Artūro Zuoko vadovautos Liberalų ir centro sąjungos. Po dviejų metų šios partijos pirmininku tapo E.Masiulis.
2008–2012 metų Seimo kadencijoje liberalai priklausė konservatorių vadovautai valdančiajai koalicijai. Nuo tada jie dirbo opozicijoje. Po teisėsaugos įtarimų E.Masiulis pasitraukė iš partijos, taip pat – iš Seimo. Partijos vairą perėmė R.Šimašius.
Šioje Seimo kadencijoje Liberalų sąjūdis turi 14 atstovų parlamente. Šios partijos nariai yra dešimties Lietuvos savivaldybių merai.