2012 05 05 /14:18

Liberalų sąjūdis neabejoja po Seimo rinkimų būsiantys valdančiosios centro dešinės koalicijos ašimi

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio (LRLS) tarybos posėdyje netrūko optimizmo ir pasitikėjimo savimi žvelgiant į artėjančius Seimo rinkimus. Partijos pirmininkas Eligijus Masiulis užtikrintai sakė, kad „liberalai taps valdančiosios centro dešinės koalicijos telkiančia jėga“. Apie ketinimus vienyti dabar susiskaldžiusias liberalų politines jėgas kalbama nebuvo.
Eligijus Masiulis (k.)
Eligijus Masiulis (k.) / Aliaus Koroliovo nuotr.

Įžanginėje kalboje E.Masiulis negailėjo kritikos dabartinei valdančiajai koalicijai, kuriai priklauso ir jo partija. Koalicija buvo kritikuojama dėl „nepavykusios mokesčių inkvizicijos“, dėl „bandymo nusivalyti kojas į mokesčių mokėtojus“ mažinant įmokų dalį į privačius pensijų fondus. „Liberalai – atsvara visam šitam širšalynui“, – kalbėjo liberalų lyderis, aidint partijos tarybos narių plojimams.

Susisiekimo ministras E.Masiulis pasidžiaugė, kad rinkimuose dalyvaus tokie specialistai kaip buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius ir šachmatininkė Viktorija Čmilytė (nei vienas jų nedalyvavo LRLS tarybos  posėdyje). Dabartinis kultūros ministras Arūnas Gelūnas neketina balotiruotis į Seimą, tačiau rinkimų kampanijos metu aktyviai rems liberalus.

Patvirtino kandidatų sąrašu

Viena svarbiausių posėdžio užduočių buvo patvirtinti kandidatų vienmandačių ir daugiamandatėje apygardoje sąrašus. Vienmandatėse apygardose savo jėgas išmėgins Arminas Lydeka, Petras Auštrevičius, dabartinis Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, buvęs Kauno meras Rimantas Mikaitis, frakcijų kaitaliojimais pagarsėjęs buvęs dainininkas Laimontas Dinius, E.Masiulis, Dalia Teišerskytė, V.Čmilytė, V.Gailius, Algis Kašėta ir kiti.

Tik daugiamandatėje apygardoje balotiruosis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas, dabartinis Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Pozicijos daugiamandatės apygardos kandidatų sąraše bus patvirtintos rugpjūčio 25 d. vyksiančiam partijos tarybos posėdyje.

„Žalgirio“ arenoje vykusiame posėdyje G.Steponavičius pristatė rinkimų programos metmenis, kuriuos trumpai pristatė: „susisiekimas, teisingumas ir švietimas“,  buvo kalbama apie pasirengimą rinkimams, partijos ir rinkimų kampanijos biudžetus.

E.Masiulis: nekalbėtume tik su „tvarkiečiais“

– Kodėl esate tokie tikri savo sėkme Seimo rinkimuose?

– Pasigendame didesnio dėmesio žmonėms, kurie dar yra likę Lietuvoje ir uždirba pinigus sau, ir valstybei. Kitas dalykas, per šituos keturis beveik metus Liberalų sąjūdis buvo stiprioji koalicijos dalis ir praėjo tą išbandymą valdžia be didesnių skandalų, ministrai įgyvendino nemažai pertvarkų savo srityse, todėl esame sukaupę nemažai patirties, ir, jei tokia bus rinkėjų valia, esame pasiruošę dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime ir tapti centro dešinės politines jėgas į valdančiąją dauguma telkiančia politine jėga.

– Kiek vietų planuojate gauti Seime?

– Nedalyvaujame tose partijų lenktynėse, kurios skaičiuoja, kiek kuri vietų gaus. Kiek vietų gausime, parodys spalio 14 d. įvyksiantys Seimo rinkimai. Tačiau tikimės būti ta partija, kuris prisidės prie valdančiosios koalicijos formavimo.

– Su jūsų partija kandidatuoja į FNTT skandalą pakliuvęs V.Gailius. Ar nebijote, kad jo balotiravimasis gali pakenkti partijos rezultatams?

– Politikoje nėra šventųjų. V.Gailių pirmiausia vertiname dėl jo ilgametės patirties teisėsaugos institucijose, jis yra profesionalas. Valstybė negali taip elgtis su pareigūnais, nublokšdama juos į šoną. V.Gailius gali dirbti Seime, o gal net ir dalyvauti vykdomojoje valdžioje.

– Jei daugumą laimėtų socialdemokratai, ar sutiktumėte su jais dalyvauti valdančioje koalicijoje?

– Viskas labai priklausys nuo politinių jėgų santykio, koks susiklostys po Seimo rinkimų, tačiau svarbiausia – kiek pavyktų susitarti programine prasme. Tačiau mums prioritetas – centro dešinės partijos, su labai aiškia Lietuvos vystymosi kryptimi.

– Koks jūsų požiūris į prieštaringai vertinamas Tvarkos ir teisingumo, Darbo partijas? Vestumėte derybas su jomis?

– Kalbant apie partiją Tvarka ir teisingumas, kaip rodo praktika ir ligšiolinis įdirbis, būtų labai sudėtinga rasti bendrų sąlyčio taškų, kadangi mes pasisakome už didesnę individo saviraišką, galimybes žmonės patiems daugiau reikštis, kad valdžia nuo jų nuliptų. Tuo tarpu Tvarkos ir teisingumo partijos nuostatos yra priešingos.

Vertinant dabartinių Darbo partijos Seime narių iniciatyvas, ypatingai kalbant apie ekonomine politiką, mes matome pakankamai liberalių požymių. Tai galėtų būti vienas iš potencialių partnerių platesnėje centro dešinės koalicijoje.

Darbo partija jau yra sukaupusi tam tikrą parlamentinio darbo patirtį ir yra labiau prognozuojama, nei buvo prieš penkis ar septynis metus. Be jokios abejonės, Viktoro Uspaskicho įtaka šioje partijoje yra milžiniška, tačiau dabar dirbančių Seime jų žmonių iniciatyvos kartais sutampa su mūsų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų