Lenkai darbininkai vadovams bandė paaiškinti, kad didelė dalis klientų pageidauja, kad su jais būtų bendraujama gimtąja kalba, nes nesupranta angliškai, tačiau liko neišgirsti.
„Bandžiau paaiškinti vadovui, kad prastai angliškai kalbantys žmonės būtent dėl to ir ateina į mūsų parduotuvę, nes žino galėsiantys čia susikalbėti lenkiškai ir su kasininkais, ir kepykloje, ir kitose parduotuvėse. Tačiau vadovas tik susinervino ir liepė vykdyti nurodymus“, – teigė nenorėjęs prisistatyti parduotuvės darbuotojas.
Pats gyvenu Škotijoje beveik dešimt metų, bet iki šiol niekada nebuvau susidūręs su tokia diskriminacija, – teigė parduotuvės darbuotojas.
Be to, pridūrė jis, darbuotojai buvo įspėti, kad vos išgirdus juos kalbant lenkiškai, jie iškart bus išsiųsti namo.
„Pats gyvenu Škotijoje beveik dešimt metų, bet iki šiol niekada nebuvau susidūręs su tokia diskriminacija“, – tvirtino jis.
Lenkas pridūrė, kad itin sunku bus nuolatiniams parduotuvės lankytojams paaiškinti, kodėl jie nuo šiol nebegalės būti aptarnaujami savo kalba, nors to ir labai pageidautų.
Škotijos mieste Kerkoldyje lenkų bendruomenė yra labai gausi ir stipri. Neseniai čia buvo organizuotos Lenkų kultūros dienos. O dabar bendruomenė bandys apginti diskriminuojamus „Lidl“ darbuotojus išsiųsdami peticiją įmonės vadovams Vokietijoje.
Parduotuvės vadovybė teigia, kad reikalavimas kalbėti tik angliškai įvestas parduotuvės lankytojų labui. Tačiau prekybos centre apsiperkantys lenkai tvirtina, kad toks aiškinimas daugiau nei juokingas.
„Negaliu įsivaizduoti, kad britui kur nors Europoje būtų draudžiama susikalbėti angliškai“, – sakė vienas iš parduotubės lankytojų.
Taip pat skaitykite: Nerijus Mačiulis: „Tikėtina, kad emigrantai greitu metu grįš į Lietuvą“