Iš viso nuo Šiaurinio rago iki Biržos tilto parado metu plaukė trylika istorinių laivų iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos.
Dėl parado kelioms valandoms buvo pakeltas Pilies tiltas, sukėlęs daug dvejonių miesto valdžios atstovų gretose – antai iki šiol tiltas dar niekad nebuvo pakeltas taip ilgam, tad baimintasi, ar susenusios konstrukcijos atlaikys. Maža to, nerimą atstovams kėlė ir tilto nuleidimas – valdininkų nebūta tikrų, kad tiltas bus nuleistas sklandžiai. Dėl parado taip pat buvo uždraustas Pilies gatvės eismas.
Lietus negąsdino
Abejose Danės pakrantėse gausiai buriavęsi žiūrovai savo akimis išvydo archajiškas tradicines norvegiškas, lenkiškas, suomiškas, taip pat venterines ir netgi Rostoko žvejų valtis, XIX amžiaus kūrėnus ir luotų, kuriais kadaise plaukiodavo senovės žvejai, kopijas.
Tiesa, nepatogumų prie Danės susirinkusiems šimtams žiūrovų sukėlė prastas oras – iš apniukusio dangaus Klaipėdoje visą vakarą lynojo lietus, tad šventės lankytojai ginklavosi skėčiais ir neperšlampamais apsiaustais.
Tačiau nepalankus šventei oras nemalšino žiūrovų entuziazmo – jie įdėmiai apžiūrinėjo upe plaukiančius laivus, o patiems įspūdingiausiems negailėjo aplodismentų ir palaikymo šūksnių.
Pirmas paradas
Toks istorinių laivų paradas Klaipėdoje organizuojamas pirmą kartą, įdėmiau apžiūrėti laivus visi norintys galėjo apsilankę Pilies uoste prie pasukamo tiltelio, kur nuo pat vidudienio iki pavakario buvo demonstruojama tradicinių istorinių laivų ekspozicija.
Idėja uostamiestyje surengti „Dangės flotilę“ kilo Jūrų muziejaus direktorei Olgai Žalienei, ją įkvėpė anksčiau Kaliningrado pasaulinio vandenyno muziejaus surengta „Vandens asamblėja“, kurioje dalyvavo ir Lietuvos Jūrų muziejaus kurėnas.
Fotografijas iš rytinės laivų ekspozicijos ir vakare vykusio parado galite pamatyti galerijoje.