Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 17

Lietuva į mokymo misiją Malyje gali nusiųsti vieną ar du pareigūnus

Lietuva prisidės prie Europos Sąjungos (ES) misijos Malio armijai apmokyti ir svarsto galimybę į šią Vakarų Afrikos valstybę nusiųsti vieną ar kelis pareigūnus, ketvirtadienį pranešė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.
Prancūzų kariai Malyje
Prancūzų kariai Malyje / „Scanpix“ nuotr.

„Esame pasiruošę dalyvauti ES mokymo misijoje“, – telefonu iš Briuselio po ES ministrų susitikimo BNS sakė N.Germanas.

Diplomatas teigė, kad Vilniuje dar nenuspręsta, ką deleguoti į misiją, tačiau svarstė, kad tai gali būti vienas ar du pareigūnai. Jie gali būti tiek karininkai, tiek civiliai.

„Vienas ar du pareigūnai – ne daugiau šiuo momentu. Vėliau, aišku, bus matyti, kaip situacija keisis“, – kalbėjo viceministras.

ES sutarė dėl misijos Malio armijai instruktuoti

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį oficialiai sutiko pradėti karinę misiją Malio armijai instruktuoti ir restruktūrizuoti, paskelbė Bendrija.

„ES mokymo misija nustatyta“, – sakoma trumpame pareiškime, kuris buvo paskelbtas kelios minutės po to, kai 27 bloko valstybių ministrai ir delegatai pradėjo derybas dėl krizės Malyje.

Susitarta į šią Vakarų Afrikos valstybę kaip įmanoma greičiau nusiųsti 450 – 500 kovos veiksmuose nedalyvausiančių kariškių, kurių pusė būtų instruktoriai.

Susitarta į šią Vakarų Afrikos valstybę kaip įmanoma greičiau nusiųsti 450–500 kovos veiksmuose nedalyvausiančių kariškių, kurių pusė būtų instruktoriai.

Nedidelė komanda, kuriai vadovaus misijos vadas, prancūzų generolas Francois Lecointre, į Malį turi išvykti šį savaitgalį. Komanda parengs sąlygas pirmiesiems instruktoriams maždaug vasario viduryje atvykti.

Planai įsteigti ES instruktorių misiją (EUTM) buvo pradėti rengti prieš kelis mėnesius, bet dabar juos paspartino praėjusią savaitę priimtas Prancūzijos sprendimas pradėti sausumos ir oro pajėgų puolimą prieš islamistų kovotojus, žygiuojančius į Malio sostinę Bamaką.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent Fabiusas derybas su kolegomis pradėjo raginimu ES valstybėms suintensyvinti veiksmus prieš „terorizmą“.

„Nors Prancūzija yra priešakyje, visos Europos valstybės rūpinasi dėl terorizmo“, – sakė L.Fabiusas.

Jis paragino „visas Europos šalis“ finansiškai prisidėti prie Afrikos intervencinių pajėgų, kurios yra organizuojamos su Jungtinių Tautų pritarimu ir kurios turi padėti Malio vyriausybei.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle sakė, kad ES instruktoriai yra „svarbus ES indėlis į stabilumo Malyje atkūrimą“ ir kad Berlynas taip pat nusiųs kariškių.

„Manau, kad džihadistų terorizmo grėsmė yra dalykas, kuris turėtų kelti didelį susirūpinimą mums visiems“, – sakė olandų užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas.

„Nė viena Europos šalis negali slėptis. Privalo būti solidarumas“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?