2013 09 17

Lietuva ieško užtarimo Europos Sąjungoje: Linas Linkevičius kreipėsi į ES institucijas dėl diskriminacinių Rusijos veiksmų

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį išsiuntė laišką Europos Sąjungos vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, Europos Komisijos (EK) viceprezidentui Siimui Kallasui, EK komisarams Algirdui Šemetai, Kareliui De Guchtui ir Štefanui Fulei.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, laišku ministras Europos Sąjungos institucijas informavo apie Rusijos Federacijos muitinės pradėtą detaliąją patikrą, nuo rugsėjo 11 d. taikomą Lietuvos kroviniams ir vežėjams ir keliančią rimtų problemų tarpusavio prekybai bei transporto sistemos darbui.

Taip pat atkreiptas dėmesys ir į nuo rugpjūčio 30 d. Lietuvos ir Rusijos pasienyje Rusijos taikomas nuodugnios patikros procedūras tik Lietuvoje registruotiems lengviesiems automobiliams, dėl kurių URM buvo priversta rekomenduoti Lietuvos gyventojams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Kaliningrado sritį.

„Šios priemonės yra nepagrįstos, diskriminacinės ir turi neigiamą poveikį tiek Lietuvos, tiek ir visos Europos Sąjungos transporto ir prekybos sistemos konkurencingumui, – laiške sakė ministras. – Rusija, stodama į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO), prisiėmė įsipareigojimus nesiimti veiksmų, nesuderinamų su PPO sutartimi, tačiau dabartiniai Rusijos veiksmai rodo priešingai“.

Ministras išreiškė įsitikinimą, kad Europos Komisija paragins Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų ir liautis taikyti diskriminacines priemones prieš Lietuvos fizinius ir juridinius asmenis.

L.Linkevičius pažymėjo, kad tikisi Europos Sąjungos institucijų paramos sprendžiant susidariusią situaciją. Tuo tarpu ekspertai teigia, kad Europos Sąjunga neturi mechanizmo, kaip padėti Rusijos diskriminuojamoms šalims narėms, todėl Lietuva prekybos kare lieka viena.

Rugsėjo 13 d. Užsienio reikalų ministerija surengė tarpinstitucinį pasitarimą dėl šių Rusijos veiksmų. Taip pat rugsėjo 2-ą ir 13-tą dienomis į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė pasiaiškinti dėl Rusijos taikomų diskriminacinių priemonių, nukreiptų prieš Lietuvos bendroves ir gyventojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai