Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 03 01 /15:41

Lietuva ir Lenkija atkuria tarpparlamentinę asamblėją

Šylant Lietuvos ir Lenkijos santykiams, šių šalių parlamentų vadovai sutarė atkurti dvišalės tarpparlamentinės asamblėjos veiklą.
Vikotras Pranckietis Lenkijoje
Vikotras Pranckietis Lenkijoje / Lrs nuotr.

„Sutarėme, kad dvišalė tarpparlamentinė asamblėja turi pradėti veikti“, – žurnalistams po susitikimo su Lenkijos Senato pirmininku Stanislawu Karcewskiu sakė V.Pranckietis.

Pasak jo, pirmąjį asamblėjos susitikimą po beveik dešimties metų pertraukos inicijuos lenkai. Šio Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų bendradarbiavimo formato veikla buvo įšaldyta 2009 metais.

Varšuva pastaruoju metu sušvelnino toną dėl Lietuvos lenkų tautinės bendrijos padėties.

Lenkijos Seimo pirmininkas Marekas Kuchcinskis žurnalistams teigė, jog atkuriamoje asamblėjoje turėtų veikti darbo grupė tautinių bendrijų klausimams spręsti.

„Mums reikia ištraukti protingas išvadas iš praeities, kad kurtume geresnę mūsų ateitį“, – teigė M.Kuchcinskis.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Marekas Kuchcinskis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Marekas Kuchcinskis

Lietuvos parlamento vadovas teigė, kad atkurta tarpparlamentinė asamblėja su Lenkija padėtų spręsti praktinius klausimus nelaukiant aukšto lygio susitikimų.

Pasak jo, vienas aktualiausių klausimų Lietuvos lenkams ir Lenkijos lietuviams šiuo metu yra jų gimtosios kalbos vadovėliai.

„Trūksta vadovėlių ir lietuvių kalba Lenkijoje, ir Lietuvoje trūksta vadovėlių lenkų kalba“, – sakė V.Pranckietis.

Baigia vizitą

Seimo pirmininko vadovaujama delegacija ketvirtadienį baigia vizitą Varšuvoje, pastaruoju metu Lietuvos ir Lenkijos politikams vėl susitinkant aukščiausiu lygiu.

Kovą į Lietuvą turėtų atvykti Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ir Senato pirmininkas, o prieš kelias savaites Vilniuje pirmą kartą lankėsi šalies prezidentas Andrzejus Duda.

„A.Dudos vizitas siunčia stiprų signalą, kaip rimtai abi šalys vertina tarpusavio santykius“, – BNS sakė analitinio centro CEPA biuro Varšuvoje vadovas Ray'us Wojcikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrzejus Duda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrzejus Duda

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Seime Rita Tamašunienė tikisi, kad gerėjanti santykių atmosfera pavirs ir konkrečiais darbais.

„Ta tokia pašiltėjusi atmosfera pranašauja, kad tie santykiai bendradarbiavimo plėtosis, strateginiai abiejų valstybių tikslai kaip energetika, saugumas, gynyba bus vystomi greičiau, bet ir tautinės mažumos abejose pusėse irgi sulauks teigimų žingsnių“, – BNS Varšuvoje sakė politikė.

Lenkijoje su V.Pranckiečiu taip pat lankėsi Seimo nariai Irena Degutienė, Asta Kubilienė, Aušrinė Norkienė, Emanuelis Zingeris ir buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.

Susitikimuose su Lenkijos politikais jie taip pat aptarė saugumo situaciją, padėtį Europos Sąjungoje ir bendrus projektus, tokius kaip „Rail Baltica“ ar Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su Vakarų Europa.

„Mes (su Lietuva – BNS) turime visiškai vienodas pažiūras. Mums svarbu tai, kad Europos Sąjunga stiprėtų, bet iš kitos pusės mums svarbu rasti būdus padaryti, kad mūsų nacionalinės valstybės stiprėtų ir turėtų didesnę reikšmę ES“, – sakė Lenkijos Seimo pirmininkas M.Kuchcinskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?